Десетилетието на Флетч

Darren FletcherВъзможно ли е да са изминали десет години, откакто за пръв път видяхме Дарън Флетчър с фланелката на Юнайтед да тича до всички краища на игрището?

Това е факт. И въпреки, че кариерата му на активен играч в момента е в застой, в чест на юбилея му предлагаме 10-те мача, които белязаха кариерата на Дарън. Флетч, поздравяваме те…

12.03.03 Юнайтед 1-1 Базел, Шампионска Лига
Това беше дебютът на Флетч в първия отбор и той направо започна като титуляр в Шампионската Лига – без участия за Купата на Лигата или късни появявания от скамейката. Да, мачът беше без значение и Юнайтед вече си бяха осигурили класирането, но все пак беше добра първа изява за Флетчър. Той носеше номер 31 и игра вдясно на полузащитата, като беше заменен в 73-тата минута от Дейвид Бекъм.

03.04.04 Юнайтед 1-0 Арсенал, полуфинал за ФА Къп (Вила Парк)
За пръв път Флетч показа, че е играч за големите мачове. Поставен в центъра на полузащитата срещу Патрик Виера и доминиращия Арсенал на Арсен Венгер, Флетч показа смелост до Рой Кийн и беше важна част от победата. Той участва в атаката за гола, принуждавайки Виера да изчисти лошо, което доведе до асистенцията на Гигс към Скоулс за победното попадение. Това му донесе титулярно място във финала срещу Милуол, където спечели първия си голям трофей.

06.11.05 Юнайтед 1-0 Челси, Висша Лига
Страхотно представяне в друг голям мач; този път срещу машината на Моуриньо Челси, непобедени в 40 мача от първенството. Флетч беше брилянтен и дори отбеляза победния гол след удар с глава на далечната греда. Юнайтед беше в лоша форма, губейки последователно от Мидълсбро и Лил в предишните два мача и понасяйки тежки критики. Но когато напрежението растеше и залозите бяха срещу Юнайтед, Флетч се справи.

22.10.06 Юнайтед 2-0 Ливърпуул, Висша Лига
Този мач ще бъде запомнен като мач номер 500 за Пол Скоулс с екипа на Юнайтед и със страхотния гол с левия крак на Рио Фърдинанд, но Флетчър беше в сърцето на чудесното представяне на Червените Дяволи. Той даде тона с ранен шпагат срещу Йон Арне Рийзе и получи наградата за играч на мача.

24.04.07 Юнайтед 3-2 Милан, полуфинал за Шампионска Лига
Пое отговорност в поредната голяма среща и беше играч на мача в битката срещу Гатузо, Пирло, Сеедорф и останалите. Рууни и Роналдо вкараха головете, но Флетч предостави възможността. Печелеше единоборства по целия терен, не позволи на Росонерите да играят и беше постоянна заплаха с включванията си в атака.

16.02.08 Юнайтед 4-0 Арсенал, пети кръг за ФА Къп
Дарън се пребори за всяка педя терен и повали Топчиите в поредното си звездно представяне. Допринесе с два гола с глава, един в 20-тата минута и един 15 минути преди края. Похвалите отидоха за необуздания Рууни, но Флетч беше ключът към успеха.

20.09.09 Юнайтед 4-3 Ман Сити, Висша Лига
Всички помнят победния гол на Оуен, но Флетч вкара два в този ден. Както и срещу Арсенал, и двата му гола бяха с глава. Флетч вкара втория гол за Юнайтед в 49-тата минута за 2-1 и след това третия за 3-2 10 минути преди края. Победният гол е незабравим, но да не подценяваме ролята на Флетч в една от най-запомнящите се победи в последно време.

21.11.09 Юнайтед 3-0 Евертън, Висша Лига
Може би най-добрият гол на Флетч с екипа на Юнайтед. В 35-тата минута при 0-0 една топка излетя във въздуха след отбиване в Антонио Валенсия. Без да се притеснява, Дарън я изстреля от воле и я изпрати в горния десен ъгъл на Тим Хауърд – чудесна техника и още едно впечатляващо представяне.

16.02.10 Милан 2-3 Юнайтед, Шампионска Лига
Той се изправи срещу италианските гиганти, този път в техния дом. Беше разположен на непривичната позиция отляво на полузащитата, но изработи изравнителния гол за Юнайтед с брилянтен пробив и центриране отдясно, показвайки, че е готов да играе във всяка зона от терена. Той изработи и третия гол за Червените Дяволи, центрирайки прекрасно за Рууни.

26.09.12 Юнайтед 2-1 Нюкасъл, трети кръг за Купата на Лигата
Този момент показва силата на характера на Флетч повече от всеки друг. Открита му беше болест, която би прекратила кариерите на мнозина, но Флетч се пребори и започна като титуляр за Юнайтед за пръв път от 10 месеца. Беше получил овации при появяването си от пейката срещу Галатасарай седмица по-рано, но този път излезе за началото на срещата. В знак на уважение беше избран за капитан на Юнайтед за пръв път в кариерата си и го описа като „фантастичен момент“. Играейки в основата на диаманта в полузащита, той се представи добре и помогна на отбора да спечели.

Rating: 4.4/5 (7 votes cast)