Юнайтед 4 Уигън 0

Манчестър Юнайтед победи Уигън Атлетик с 4-0 на Олд Трафорд в мач от четвъртия кръг на ФА Къп и продължава да защитава трофея си от миналия сезон.

Героят на двубоя беше Бастиан Швайнщайгер, който допринесе за успеха с гол и асистенция. Другите попадения за Червените Дяволи реализираха Маруан Фелайни, Крис Смолинг и Хенрих Микитарян.

Първото полувреме беше доста равностойно, като и двата отбора няма особени положения за гол. Но точно преди почивката Юнайтед успя да поведе в резултата от нищото.

Бастиан Швайнщайгер, който записа първия си мач за Червените Дяволи от година насам, направи пробив и центрира в наказателното поле, където топката попадна точно на главата на Маруан Фелайни, който я изпрати в мрежата на Уигън.

След почивка Юнайтед наложи своето темпо на игра и в 57-та минута възпитаниците на Жозе Моуриньо вкараха втори гол. Това попадение беше подобно на първото, като този път Антони Марсиал центрира, а от вратарското поле точен с глава беше Крис Смолинг.

Това окончателно пречупи Уигън и домакините се забавляваха на терена. Четвърт час преди края те реализираха и трето попадение, а негов автор беше Хенрих Микитарян, който завърши перфектна контра на отбора си и от близка дистанция направи резултата класически.

В последните минути на срещата във вратата на Латикс се разписа и Бастиан Швайнщайгер. Андер Ерера му достави топката и той със задна ножица вкара четвъртия гол за Юнайтед.

С това беше оформен и крайният резултат, а Червените Дяволи продължават защитата на трофея си и вече очакват жребия за петия кръг, който ще се тегли в понеделник от 21:20ч. български време.

Mанчестър Юнайтед 4:0 Уигън Атлетик
1:0 Маруан Фелайни 44
2:0 Крис Смолинг 57
3:0 Хенрих Микитарян 74
4:0 Бастиан Швайнщайгер 81

Манчестър Юнайтед: Ромеро (Дж. Перейра 84), Фосу-Менса (Туанзебе 68), Смолинг, Рохо, Шоу; Фелайни (Ерера 70), Швайнщайгер; Микитарян, Мата, Марсиал, Рууни.

Уигън Атлетик: Хаугаард; Конъли, Бъкстон, Бърн, Уорнък, МакДоналд (Браун 76), Пауър, Морси, Пъркинс (Уайлдскът 59), Джейкъбс, Григ (Тъниклиф 70).