Юнайтед 4 Уест Хам 0

Ромелу Лукаку с два дебютни гола за ЮнайтедМанчестър Юнайтед започна новия сезон във Висшата Лига с убедителна домакинска победа с 4-0 над Уест Хам Юнайтед.

Новото попълнение Ромелу Лукаку се разписа на два пъти при дебюта си на Олд Трафорд, докато Антони Марсиал и Пол Погба добавиха по едно попадение за успеха на Червените Дяволи.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо започнаха срещата доста интензивно и от ранна фаза на мача наложиха силен натиск върху Чуковете.

Малко след началото на двубоа Хенрик Микитарян пробва удар от дистанция, който бе неточен. В 18-ата минута Хуан Мата имаше отличен шанс да се разпише, но вместо да стреля, той реши да търси Лукаку.

В 33-та минута Юнайтед успя да открие резултата чрез Лукаку. Маркъс Рашфорд с прекрасно подававане намери белгиеца в наказателното поле и той от близка дистанция опъна мрежата на Уест Хам.

Малко преди почивката пък Давид де Хеа трябваше да се намесва отлично след удар на Фернандес от дистанция.

Само пет минути след подновяването на играта Рашфорд бе изведен по страхотен начин от Пол Погба, навлезе в наказателното поле, но ударът му профуча покрай гредата.

В 53-ата минута Лукаку удвои аванса на Юнайтед, след като се възползва от прекрасно центриране на Хенрик Микитарян и с глава матира Джо Харт.

Броени минути по-късно гол на Микитарян бе отменен заради засада на Маркъс Рашфорд.

В 61-ата минута Арнаутович можеше да намали за Уест Хам, но ударът му с глава нацели напречната греда.

Maлко след това Ромелу Лукаку бе на косъм да оформи своя хеттрик, но Сабалета блокира удара му. Последва удар на Микитарян, който бе избит от Харт.

В 67-ата минута Рашфорд отправи изключителен удар от дистанция, но топката срещна страничната греда и само липсата на късмет му попречи да се разпише.

Интересните положения за Червените Дяволи не спираха и в 72-ата минута Дейли Блинд също можеше да се разпише, но ударът му премина над напречната греда.

В 86-ата минута Антони Марсиал сложи край на спора, след като бе намерен от Микитарян и сам срещу вратаря не сгреши.

В 90-ата минута и Пол Погба се разписа за крайното след удар около дъгата на наказателното поле.

Манчестър Юнайтед 4-0 Уест Хам Юнайтед
1-0 Лукаку 33′
2-0 Лукаку 53′
3-0 Maрсиал 87′
4-0 Погба 90′

Манчестър Юнайтед: Де Хеа; Валенсия, Байи, Джоунс, Блинд; Матич, Погба, Мата (Фелайни 76′), Микитарян, Рашфорд (Марсиал 79′), Лукаку

Уест Хам Юнайтед: Харт; Сабалета, Рийд, Огбона, Масуаку, Нобъл (Рийс 61′), Обианг, Фернандес (Сако 60′), Арнаутович, Аю, Ернандес

Rating: 5.0/5 (3 votes cast)