Юнайтед 4 Сити 2

United MUFCvMCFC

Юнайтед съсипа Сити в дербито на Манчестър

Манчестър Юнайтед постигна страхотна домакинска победа с 4:2 над Манчестър Сити в голямото градско дерби на „Олд Трафорд“ от 32-ия кръг на Висшата Лига.

Така отборът прекъсна серията си от 4 поредни загуби срещу „Гражданите“ в преките мачове между двата тима.

Агуеро откри за Сити още в 8-ата минута, но само шест минути след това Йънг изравни, а в 27-ата минута Фелайни направи обрата в полза на домакините пълен.

Мата на свой ред се разписа в 67-ата минута, докато в 74-ата минута Смолинг направи резила за градския съперник пълен. Сити стигна до края до второ попадение на Агуеро в 88-ата минута, а до края нямаше повече голове.

След този мач Манчестър Юнайтед има 65 точки и е на 3-ото място, като тимът е на точка от втория Арсенал. Сити пък е на 4-ата позиция с 61 точки и мястото на тима в челната четворка е сериозно застрашено.

Срещата започна много агресивно за Манчестър Сити и още в първите минути гостите притиснаха противника си. В 6-ата минута Демикелис изведе с прекрасно подаване Навас  сам срещу вратаря, но испанецът би право в тялото на Де Хеа.

Последва напрежение в наказателното поле на „Червените Дяволи“, като шампионите си спечелиха ъглов удар. Последва още една страхотна ситуация, като ЯЯ Туре от близка дистанция бе на косъм да разочарова Де Хеа, но Карик в последния момент му попречи с феноменална намеса.

В 8-ата минута все пак Сити стигна до аванс след попадение на Кун Агуеро. Милнър намери Силва в наказателното поле и испанецът видя непокрития Агуеро в малкото наказателно поле, а аржентинецът вкара на празна врата.

Точно шест минути след това обаче Юнайтед изравни резултата след попадение на Йънг, който възстанови статуквото. Де Хеа изрита силно топката в половината на Сити, а Ерера центрира в наказателното поле на противника и Йънг от близката греда реализира. Първоначално той не успя да засече топката и се размина с нея, но след това се поправи и я вкара в мрежата.

Темпото през следващите минути бе много високо и двата тима си разменяха инициативата на терена. Юнайтед шокира противника си в 27-ата минута, след като Фелаини засече на далечната греда прекрасно центриране на Йънг с глава и така обратът стана пълен.

В 33-ата минута Туре изведе Агуеро сам срещу вратаря, но Де Хеа изпревари аржентинеца и изби топката.

През следващите минути темпото се успокои и на терена нямаше кой знае колко опасни положения.

В 42-ата минута Агуеро и Силва излязоха сами срещу Валенсия, но еквадорецът не позволи на аржентинеца да подаде на своя съотборник и си свърши прекрасно работата.

Минута по-късно Компани влезе с бутоните напред в краката на Блинд, но реферът го пожали само с жълт картон, въпреки че Марк Клатънбърг можеше да му покаже и червен.

Второто полувреме започна с добро темпо, като през първите минути от него не се стигна до чисти голови ситуации пред двете врати.

В 52-ата минута Рууни отправи страхотен удар от фаул, но Джо Харт спаси вратата си, а след това топката попадна в Карик, който от непосредствена близост стреля. Топката обаче бе изчистена от играч на Сити.

През следващите минути обаче Сити подобри представянето си на няколко пъти притисна „Червените Дяволи’.  Тактическото надиграване на терена взе връх и нямаше абсолютно никакви опасности пред двете врати за дълъг период от време.

В 67-ата минута обаче Юнайтед нанесе решителен удар в срещата и Мата направи резултата 3:1 в полза на домакините. Рууни изведе испанеца сам срещу вратаря, след което халфът се доближи до вратата и плъзна топката между краката на Харт. В ситуацията обаче имаше основание за претенции от страна на гостите за засада, но страничният рефер не я видя.

В 74-ата минута разгромът за гостите стана пълен. Йънг центрира от фаул, а Смолинг с глава реализира от близка дистанция.

В 88-ата минута Агуеро вкара втория си гол в мача, след като реализира от близка дистанция, а до края нямаше повече попадения.
МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – МАНЧЕСТЪР СИТИ 4:2