Юнайтед 4 Норич 0

Райън Гигс дебютира като мениджър на Манчестър Юнайтед и Червените Дяволи победиха Норич Сити с 4:0 на Олд Трафорд в среща от 36-ия кръг на Висшата Лига.

Уейн Рууни вкара два гола, разписвайки се в 41-ата минута от дузпа и в 48-ата с прекрасен удар от дистанция. Хуан Мата, който се появи като резерва през втората част, също се отчете с две попадения, вкарвайки в 63-ата и в 73-ата минута.

Манчестър Юнайтед апочна мача с желание и в 3-ата минута удар на Рууни бе блокиран, а след това опасно центриране на Уелбек бе изчистено в корнер от противников футболист.

Червените Дяволи владееха инициативата през следващите минути, но въпреки това не успяха да стигнат до добра голова ситуация. В 14-ата минута обаче Уелбек отправи страхотен удар от диагонала, но Джон Руди изби топката.

Минута след това Рууни центрира към далечната греда, където дебнеха няколко негови съотборници, но топката бе изчистена.

В 21-ата минута Кагава опита да направи пробив и да навлезе в наказателното поле по аутлинията, но топката му бе изчистена от краката преди да потърси свой съотборник в малкия пеналт.

Три минути след това японецът получи топката в наказателното поле, след което финтира противников играч и пробва изстрел, но бранител на Норич с шпагат изчисти кълбото.

По-активната игра на домакините продължи, но головите ситуации липсваха.

В 38-ата минута Рууни намери по чудесен начин Кагава в наказателното поле, но японецът нямаше време да отправи удар, тъй като отбраната на Норич успя да му отнеме веднага топката.

Минута след това японецът засече топката след хубаво центриране, но кълбото излезе в аут.

В 40-ата минута Валенсия отправи страхотен удар от диагонала, но Руди се намеси чудесно и изби топката.

Секунди след това Уитикър събори Уелбек в наказателното поле и Юнайтед получи правото да изпълни дузпа. В 41-ата минута Рууни застана зад топката и успя да вкара в долния ъгъл, за да даде аванс на отбора си.

Второто полувреме започна брилянтно за Юнайтед и в 48-ата минута Рууни вкара втория си гол в мача и удвои преднината на Манчестър Юнайтед. Нападателят отправи фантастичен удар няколко метра пред дъгата, като Руди бе безпомощен в ситуацията, а топката намери долния ъгъл на вратата му.

В 51-ата минута Кагава намери перфектно Валенсия в наказателното поле, но той си поведе прекалено силно топката. Минута след това пък Джоунс отправи удар, който бе блокиран от играч на Норич.

През следващите минути домакините тотално надиграха противника и показаха най-доброто от себе си.
В 55-ата минута Уелбек бе на косъм от феноменален гол с воле около дъгата, но Руди показа страхотен рефлекс.

Секунди след това Видич също бе на крачка от гол, след като засече с глава хубаво центриране на далечната греда, но ударът му мина над вратата.

Домакините стигнаха до пореден шанс и удар на Рууни бе спасен от Руди.

В 60-ата минута Хоусън отклони с глава центриране от фаул, но Де Хеа бе на точното място и без проблем улови топката.

Доминацията на Юнайтед продължи да дава резултати и в 63-ата минута Мата направи резултата класически. Той засече прекрасно центриране на Джоунс пред малкото наказателно поле с крак.

В 70-ата минута испанецът можеше да се разпише за втори път, след като засече центриране на Рууни, но Руди се добра до топката и я улови.

Tри минути след това Мата реализира втория си гол в мача и направи резултата 4:0. Валенсия центрира перфектно, след което малко преди далечната греда испанецът намери топката с прекрасно воле и матира Руди.

В 76-ата минута Йънг можеше да вкара също попадение, но ударът му мина покрай вратата на Норич. В следващите минути домакините понамалиха малко темпото и позволиха на противника да създаде 2-3 опасни атаки.

В 84-ата минута Джонсън можеше и да намали, но Де Хеа по чудесен начин парира удара му, а четири минути след това Снодграс опита техничен удар от малък ъгъл, насочен към далечния ъгъл на вратата, но топката не намери очертанията.

Норич създаде и още един шанс, след като след удар на Олсон топката се отклони в напречната греда на Де Хеа. Секунди след това гостите имаха още един страхотен шанс, но Джонсън прати топката много над вратата на домакините от 5 метра. В самия край на продължението Ернандес бе изведен сам срещу вратаря, но стреля в аут.

След този мач Манчестър Юнайтед е на 7-ото място с актив от 60 точки и отборът запазва шансове да влезе в шестицата и да измести Тотнъм, докато Норич е 17-и с 32 точки.