Юнайтед 4 КПР 0

dimariarojorooneyУсмивките се върнаха на Олд Трафорд, след като Манчестър Юнайтед победи Куинс Парк Рейнджърс 4-0 и записва първи успех за сезона във Вишата Лига.

Анхел ди Мария откри резултата в средата на първото полувреме след пряк свободен удар, а малко след това Андер Ерера удвои след асистенция на Уейн Рууни. Капитанът на Червените Дяволи вкара трети гол точно преди почивката след хубава многоходова комбинация, а след почивката Хуан Мата оформи крайния резултата след асистенция на Ди Мария.

Новите попълнениея Маркос Рохо, Дейли Блинд и Радамел Фалкао, който се появи като смяна, дебютириха за Юнайтед, докато Люк Шоу остана неизползвана резерва.

Първата интересна ситуация бе в 8-та минута, когато Рафаел изведе Андер Ерера по крилото, той поднесе по земя в наказателното поле и Мата нанесе удар, но над вратата.

Десетина минути по-късно Юнайтед можеше да открие резултата. Маркос Рохо получи пас отляво в наказателното поле и центрира към празното пространство на втората греда. Там връхлиташе Ерера, който щеше да стреля от воле, но от неудобна позиция ван Перси опита да играе с топката и му попречи.

В 24-та минута Манчестър Юнайтед откри резултата, като Анхел ди Мария вкара дебютен гол с червената фланелка. Аржентинецът центрира силно от фаул и след като Клинт Хил не успя да играе с топката тя влетя в далечния ъгъл на вратата.

Ди Мария бе много активен и след пробив по крилото центрира пред вратата, където ван Перси засече с глава, но леко увисна под топката и я прати над вратата.

В 31-та минута Юнайтед допусна грешка в отбрана, която за малко да доведе до гол. Давид де Хеа излезе неразчетено извън полето си и бе изпреварен за топката от Филипс, но след това играчът на КПР избърза с удара към опразнената врата и това позволи на Джони Евънс да пресече.

В 36-та минута домакините вкараха решителния втори гол. Анхел ди Мария проби остро отляво и подаде към Уейн Рууни. Неговият удар от наказателното поле бе блокиран, но нападателят овладя топката и я поднесе към Ерера, който с много точен удар по земя я заби неспасяемо до гредата.

Точно преди почивката Червените Дяволи отбелязаха и трето попадение. Ди Мария, Мата и Ерера разиграха с бързи пасове по земя и накрая Рууни получи топката пред наказателното поле. Защитата на съперника му остави прекалено много време и той с точен удар по земя я оплете в мрежата.

Две минути след началото на второто полувреме КПР можеше да върне един гол. Траоре игра брилянтно между няколко съперника и поднес на тепсия за връхлитащия Кранчар, който нанесе плътен удар, но Де Хеа спаси чудесно с крак.

В 52-та минута Юнайтед бе близо до четвърти гол. Центриране по земя на Рафаел бе отклонено на пътя на Мата, който финтира защитник и излезе на чиста позиция. Ударът му бе много слаб, но Уейн Рууни се протегна и отклони с шпагат, но Грийн се хвърли и улови на голлинията.

Пет минути по-късно обаче испанецът стигна до гол. Ди Мария отправи прострелно центриране по земя и намери Мата абсолютно сам в наказателното поле, той овладя и спокойно стреля над Грийн.

Ди Мария можеше да запише още една аситенция, копвайки прекрасно за ван Перси зад защитата, но от чиста позиция холандецът стреля от въздуха във вратаря. Рууни също имаше нова възможност срещу само един защитник, но си поведе топката лошо покрай него. След центриране на ван Перси пък топката чукна сглобката на гредите.

В средата на второто полувреме дебют за Юнайтед записа и Радамел Фалкао, който влезе на мястото на Хуан Мата. Заедно с него на терена се появи и Антонио Валенсия вместо Рафаел. Резервата на КПР Варгас имаше възможност, но от диагонална позиция нанесе неточен удар.

В 81-та минута пък Фалкао изпусна чисто положение. Силен удар от дистанция на Блинд не бе уловен от Грийн и попадна право на пътя на Фалкао, но колумбиецът стреля право в тялото на вратаря от непосредствена близост.

В последната минута ван Перси се озова на стрелкова позиция отляво в наказателното поле, но предпочете да поднесе встрани за Фалкао. Колумбиецът се размина с топката, но тя стигна до Янузай. Неговият удар обаче бе спасен от Грийн. Половин минута по-късно младокът демонстрира егоизъм, като от минимален ъгъл опита неточен удар, вместо да подаде на абсолютно непокрития пред вратата Робин ван Перси.