Юнайтед 4 Бъртън 1

Манчестър Юнайтед започна по чудесен начин защитата на Карабао Къп, побеждавайки Бъртън Албиън с 4-1 на Олд Трафорд.

Маркъс Рашфорд отбеляза два гола за Червените Дяволи, а по един добавиха Джеси Лингард и Антони Марсиал. Гостите от Бъртън успяха да вкарат почетно попадение чрез Лойд Дайър.

Юнайтед започна срещата с огромно желание и още в 5-тата минута успя да открие резултата. Прострелно подаване на Майкъл Карик намери Джеси Лингард в наказателното поле, който с едно докосване отклони към Маркъс Рашфорд и младежът заби топката във вратата на Пивоварите.

12 минути по-късно Дейли Блинд намери Рашфорд, който овладя топката пред наказателното поле и с отмере изстрел отново оплете топката в мрежата на гостите.

Последваха няколко силни минути за Пивоварите, но Серхио Ромеро се справи безпроблемно с центриранията им и отрази няколко опасни удара към своята врата.

В 28-та минута Хуан Мата тресна десния страничен стълб след чудесен пробив, а при добавката ударът Антони Марсиал бе блокиран от защитник на Бъртън, след красив опит за странична ножица.

Малко по-късно Джеси Лингард направи резултата класически и уби и най-малката интрига в срещата. До края на първата част Юнайтед продължи да натиска, но повече голове така и не паднаха.

Второто полувреме отново започна с натиск на домакините, но Марсиал, Рашфорд и Лингард не успяха да преодолеят защитата на Пивоварите.

След час игра на Олд Трафорд Антони Марсиал също се разписа. Французинът направи страхотно двойно подаване с Маркъс Рашфорд и с прецизен удар не остави шансове на Рипли.

Десет минути преди края отново Марсиал се озова на стрелкова позиция, но ударът му този път не намери очертанията на вратата.

Малко преди края на срещата Жозе Моуриньо направи интересна смяна като Серхио Ромери отстъпи мястото си на младия Жоел Кастро Перейра.

В продължението на двубоя, Бъртън стигна до изпълнение на корнер, при което имаше голямо разбъркване в наказателното поле. Топката срещна напречната греда и все пак се озова в Лойд Дайър, който се разписа във вратата на Юнайтед.

Манчестър Юнайтед 4-0 Бъртън Албиън
1-0 Рашфорд 5′
2-0 Рашфорд 17′
3-0 Лингард 37′
4-0 Марсиал 58′
4-1 Дайър 90+1′

Манчестър Юнайтед: Ромеро (Ж. Перейра 78), Дармиан, Линдельоф, Смолинг, Блинд, Ерера, Карик, Лингард, Мата (Шоу 46), Марсиал, Рашфорд (МакТомини 64).

Бъртън Албиън: Рипли, Найлър, Фланагън, Търнър (Уорнък 46), Акпан (Акинс 77), Алън (Мърфи 46), Лънд, Палмър, Дайър, Варни, Мейсън.