Юнайтед 4 Астън Вила 1

mattafirsgoalvillaМанчестър Юнайтед победи Астън Вила с 4:1 на Олд Трафорд в двубой от 32-ия кръг на Висшата Лига.

Гостите от Вила откриха резултата, след великолепния пряк свободен удар на Ашли Уестууд. Червените Дяволи обаче обърнаха нещата в своя полза още преди почивката, благодарение на двете попадения на Уейн Рууни, който първо се разписа с глава, а после бе точен от бялата точка.

След почивката Бентеке направи два големи пропуска за Астън Вила и малко след това гостите бяха наказани от Хуан Мата, който реализира първото си попадение с екипа на Манчестър Юнайтед. В добавеното време Хавиер Ернандес оформи крайното 4-1.

Срещата започна със здрава борба за всяка педя терен от двата отбора, като гостите от Бирмингам ясно показаха от самото начало, че са дошли за поне една точка.

Бяха изминали малко повече от десетина минути игра, когато Юнайтед сбърка в средата на терена и Астън Вила атакува. Рафаел препъна Агбонлахор пред границата на малкия пеналт е реферът отсъди пряк свободен удар. Ашли Уестууд завъртя топката майсторски над стената и я прати в горния ляв ъгъл, откривайки резултата.

Юнайтед се опита да отговори, но острото центриране отдясно на Ашли Йънг попадна в ръцете на вратаря на Виляните Брад Гузан.

След като не успя в опитите си отдясно, тимът на Дейвид Мойс се пробва с пробиви отляво и успя да изравни в 20-тата минута. Шинджи Кагава центрира меко към Уейн Рууни, който игра с глава от десетина метра. Топката облиза дясната греда и попадна в мрежата на противника.

В средата на първото полувреме домакините притиснаха своя опонент. След центриране отляво Кларк изчисти в корнер, но реферите отсъдиха удар от вратата, заради близостта на Неманя Видич до Кларк. Последваха минути, в които липсваха интересни положения пред двете врати, като момчетата на Дейвид Мойс имаха леко преимущество.

Агбонлахор пусна хубав скрит пас към Кристиан Бентеке в наказателното поле. Нападателят успя да заема по-добра позиция от Рафаел, но не успя да си спре топката и тя му избяга.

В самия край на първото полувреме Бакуна спъна Хуан Мата в наказателното поле на Астън Вила и съдията Мартин Аткинсън правилно посочи бялата точка. Уейн Рууни пое отговорността и вкара втория си гол, след безмилостен удар в десния ъгъл.

Веднага след почивката гостите пропуснаха невероятна възможност да изравнят. Кристиан Бентеке си спря прекрасно на гърди след дългия пас към него, но не успя да нацели топката за пореден път в днешния мач и тя му беше избита.

Последва нова възможност за белгийски национал. Този път той надскочи Неманя Видич и стреля с глава във въздуха. За негово съжаление топката мина на сантиметри над напречната греда.

В 57-та минута Манчестър Юнайтед наказа пропуските на своя противник, вкарвайки трето попадение. Фелайни свали към Хуан Мата, който се оказа най-съобразителен след карамбола в наказателното поле. Испанецът прати топката в долния ляв ъгъл, разписвайки се за първи път, откакто облече фланелката на шампионите.

В средата на второто полувреме се стигна до доста дискусионен момент, когато Неманя Видич спря с лявата си ръка Кристиан Бентеке в наказателното поле на домакините, но не последва сигнал от арбитъра.

Двайсетина минути преди края на редовното време на терена се появи българският национал Александър Тонев, който замени Габриел Агбонлахор. Малко по-късно Бентеке направи поредния си пропуск в срещата, като отново пропусна да засече топката от въздуха.

В 85-тата минута Александър Тонев отправи хубав фалцов удар с десния крак и Давид Де Хеа не мръдна, но кълбото прелетя покрай дясната греда.

В добавеното време на мача Аднан Янузай проби отляво и центрира към далечната греда, където Хавиер Ернандес засече в опразнената врата за 4-1

След успеха Юнайтед събра 54 точки и се намира на девет точки зад четвъртия Арсенал, който има мач по-малко. Астън Вила е 12-и, с 34 точки.