Юнайтед 3 Ърткуейкс 1

memphisrooney

Манчестър Юнайтед постигна успех и във втората си контрола от предсезонното турне в САЩ, побеждавайки Сан Хосе Ърткуейкс с 3-1 на Авая Стейдиъм в Сан Хосе.

Мемфис Депай и Андреас Перейра вкараха дебютните си голове за Юнайтед, след като Хуан Мата бе открил резултата. Фатай Алаше се разписа за Сан Хосе.

Луис ван Гаал започна със същата единандесторка както срещу Клуб Америка, като на почивката всички с изключение на младия вратар Сам Джонстън бяха заменени.

Мачът започна с добро темпо и още в 4-ата минута Мемфис Депай можеше да открие, но ударът му от 25 метра бе избит от вратаря на Ърткуейкс.

Няколко минути след това Люк Шоу центрира ниско в наказателното поле, а Рууни не успя да оклони топката към вратата, но Мемфис направи опит да я довкара. В крайна сметка защитата на Сан Хосе се справи със заплахата.

Червените Дяволи откриха резултата в 31-та минута, когато Maта получи хубав пас на границата на наказателното поле, а след което отправи силен удар. Топката се отби в дясната греда и влезе във вратата.

Пет минути след това Пиераци се опита да намери вратаря Бингам с пас към собственото си наказателно поле, но Мемфис успя да пресече подаването и останал сам срещу стража на противника, я мушна покрай него, вкарвайки първия си гол за Юнайтед.

Три минути преди почивката Алаше намали резултата, а в самия край на полувремето стражът на американците спаси много опасен удар на Мата.
Второто полувреме с развиваше изключително спокойно.

В 61-ата минута младата надежда Андреас Перейра засече с глава прекрасно центриране на Джеси Лингард, за да направи резултата 3-1.

През следващите минути мачът на практика се доиграваше, като единственото по-опасно положение до края се откри пред Андер Ерера, чийто удар мина над вратата.

Манчестър Юнайтед 3-1 Сан Хосе Ърткуейкс
1-0 Хуан Мата 31′
2-0 Мемфис Депай 36′
2-1 Фатай Алаше 42′
3-1 Андреас Перейра 60′

Първо полувреме: Джонстън, Дармиан, Джоунс, Блинд, Шоу; Йънг, Шнайдерлин, Карик, Мата, Депай, Рууни
Второ полувреме: Джонстън, МакНеър, Смолинг, Евънс, Блакет; Швайнщайгер, Ерера, Лингард, Перейра, Янузай, Уилсън

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)