Юнайтед 3 Хъл Сити 1

jameswilsonДжеймс Уилсън направи мечтан дебют за Манчестър Юнайтед, вкарвайки два гола за победата с 3:1 над Хъл Сити в отложен мач от Висшата Лигата.

В последния домакински мач за сезона Райън Гигс даде дебют на 18-годишният Уилсън и на 20-годишния Том Лоурънс.

Нападателят не го разочарова, откривайки резултата след половина час игра, след асистенция на Маруан Фелайни. Малко по-късно отново той направи 2:0 с добавка отблизо. Хъл Сити се върна в мача с практически първия си удар в очертанията на вратата, макар и попадението на Фрайът да бе много красиво. Малко преди края обаче Робин ван Перси сложи точка на спора с трети гол.

Мачът се превърна и в прощален за Неманя Видич с феновете на Юнайтед, а вероятно това може да се окаже и случая с Райън Гигс, който се пусна в игра в последните 20 минути.

Още в самото начало Аднан Янузай проби по крилото и центрира в наказателното поле, където Фелайни свали с глава, но Уилсън беше блокиран.

Малко по-късно Том Лоурънс стреля към вратата, топката рикошира и мина над вратата над Хъл. След центрирането от получилия се корнер Юнайтед получи неприятен удар, тъй като Фил Джоунс се блъсна с Фигероа и получи контузия в рамото. Макар да напусна терена без носилка и да не даваше видими признаци на сериозна болка, оказа се че той не може да продължи и бе заменен принудително от Неманя Видич.

В 27-та минута Червените Дяволи имаха претенции за дузпа. Янузай се вряза покрай двама защитници от крилото и в наказателното поле поднесе по земя. Фигероа се подхлъзна и падайки пресече топката, но я затисна на земята с ръка. Съдията обаче отново замълча.

В 31-та минута Фелайни и Уилсън повториха упражнението от началото на мача и младокът откри резултата. След центриране от фаул към втората греда Фелайни свали с глава пред вратата и Уилсън изпревари защитник, стреляйки остро в мрежата.

До края на полувремето не се случи нищо значително, с изключение на жълтия картон, който си изработи Фелаини за грубо нарушение срещу съперник.

В самото начало на второто полувреме юношите на Юнайтед създадоха красива комбинация. Първо Лоурънс спечели фаул пред наказателното поле след скоростна атака. Макар самият той да стреля в стената, Янузай продължи акцията и след като навлезе в наказателното поле чукна встрани към Уилсън, който между двама играчи стреля акробатично, но топката мина параболично покрай горния далечен ъгъл на вратата.

Янузай пробва и силен удар извън наказателното поле, който затрудни в известна степен Якупович, но все пак вратарят спаси. В 56-та минута Юнайтед за трети път в мача имаше претенции за дузпа за игра с ръка. Първо Дейвис си помогна с „дълго рамо“ за високата топка, а след това се удари в ръката на Куин, който бе на земята.

В 61-та минута Уилсън вкара и втори гол. Всичко започна от брилянтната акция по крилото на Янузай, който преодоля съперник и напредна към наказателното поле. Там той поднесе на абсолютно непокрития Фелайни, който стреля от упор в тялото на вратаря. Там обаче дебнеше Уилсън и отблизо направи добавка в мрежата.

Само две минути по-късно обаче Хъл се върна в мача с брилянтен гол на резервата на Мат Фрайът. Той първо мушна топката между краката на Майкъл Карик пред наказателното поле и след това нанесе страхотен удар от 25 метра, който не остави шансове на Де Хеа.

Маруан Фелаини имаше още една много добра възможност, след като Янузай направи пореден пробив по крилото и му поднесе с празно пространство пред наказателното поле, но белгиецът първо не се ориентира добре, а след това стреля много лошо.

Двайсет минути преди края Райън Гигс пусна в игра себе си на мястото на младия Лоурънс. И ветеранът веднага се прояви. Първо той слаломира покрай защитник пред наказателното поле и нанесе опасен удар, който обаче се удари в ръката на защитник. Съдията обаче за четвърти път отказа да даде дузпа.

Малко след това уелсецът показа скорост и техника по крилото и елегантно се освободи от съперник, но след това прострелното му центриране не стигна до Ван Перси.

При една от редките атаки на Хъл Елмохамади центрира от аутлинията, макар и да имаше съмнения, че топката е излязла от игра. Топката бе поднесена към Фрайът, чийто силен удар от границата на наказателното поле затрудни Якупович, а след това малко не стигна на Фрайът да направи добавка отблизо.

Янузай продължаваше да създава положения за отбора си и поднесе на много добра позиция за Робин ван Перси, но той стреля близо до сглобката на гредите. Малко след това холандецът намери пролука между двама защитника пред наказателното поле и нанесе удар, но право в ръцете на вратаря.

В 87-та минута все пак Ван Перси стигна до своя гол. райън Гигс му даде хубав пас пред наказателното поле и макар първият удар на холандеца да бе блокиран от защитник, топката отново дойде при него и той я заби безпощадно в долния ляв ъгъл на вратата.

Минута преди края Мейлър трябваше да получи директен червен картон, тъй като при борба за топката близо до корнера съвсем умишлено стъпи с бутоните върху коляното на падналия на земята Янузай. Той го направи обаче така, сякаш няма умисъл и съдията наистина не забеляза действията му.

До края на мача Фелаини провали опасен удар от далеч на Бютнер, а пък Якупович отказа Гигс от гол след страхотен удар от фаул на ветерана, който обаче бе избит под гредата от вратаря.