Юнайтед 3 Уест Хем 1

adnanvswhamМанчестър Юнайтед продължава със силното си представяне и победи Уест Хем с 3:1 на Олд Трафорд.

Дани Уелбек откри резултата за Червените Дяволи в 26-ата минута, а десет минути след това асистира на Аднан Янузай за втория. В 71-ата минута влезлият като резерва Ашли Йънг вкара третото попадение. Реферът отмени гол на Хавиер Ернандес в 68-ата минута заради спорна засада. Почетният гол за гостите бе дело на Карлтън Коул в 82-ата минута.

Мачът започна перфектно за Юнайтед, който натисна противника и пое контрола над мача още от първата минута.

Точно три минути бяха нужни на възпитаниците на Дейвид Мойс, за да достигнат до първото си положение в мача. Kлевърли отправи хубав удар от няколко метра, но Адриан се намеси добре и спаси вратата си.

В 5-ата минута Янузай бе намерен от Рууни и около границата на наказателното поле опита да изненада стража на гостите със силен удар, но Адриан отново бе на местото си и изби топката.

Няколко минути след това Рууни спечели пряк свободен удар на добра позиция. Нападателят стреля директно, но топката премина малко над вратата.

В 15-ата минута Джеймс Колинс предотврати гол във вратата на Чуковете, след като се намеси добре и попречи в последния момент паса на Уелбек да достигне до намиращия се в близост до вратата Рууни.

Четири минути по-късно стражът на гостите за пореден път показа класа, спасявайки опасен удар на Валенсия.

Гостите също стигнаха до интересно положение, след като в 21-ата минута Тейлър центрира много добре в наказателното поле, но просто нямаше кой да засече топката във вратата на Юнайтед.

В 26-ата минута все пак Юнайтед оползотвори натиска си и откри резултата. Уелбек подаде към Рууни, който му върна жеста и го изведе в лявата част на наказателното поле на Уест Хем. Уелбек отправи хубав удар и прати топката в далечния ъгъл на вратата.

Добрата игра на домакините продължи и те стигнаха до второ попадение в 37-ата минута. Уелбек и Янузай направиха страхотна двойна комбинация, след което младият белгиец по фантастичен начин финтира Колинс и с техничен удар прати топката в далечния ъгъл, за да удвои преднината на отбора си.

В 41-ата минута Юнайтед можеше да води с класически резултат. Червените Дяволи направиха страхотна контраатака, като Валенсия и Рафаел си размениха хубави и бързи пасове, след което от добра позиция еквадорското крило стреля над гредата.

Второто полувреме започна с брилянтен шанс за Юнайтед. Янузай намери по перфектен начин Уелбек в наказателното поле, но нападателят пропусна страхотно положение от близка дистанция.

В играта на Уест Хем пък не се забелязваше абсолютно никакво подобрение от началото на второто полувреме.

В 54-ата минута Дейвид Мойс реши да замени Дани Уелбек, който изглеждаше, че е получил лека контузия, като пусна на неговото място Хавиер Ернандес.

Все пак и гостите създадоха интересна възможност и в 58-ата минута бяха близо до намаляване на резултата, но ударът на Колинс с глава бе изчистен от Рууни, който се бе върнал в помага в защита и изби топката от голлинията. Това бе и най-доброто положение на гостите от началото на мача.

В 68-ата минута реферът отмени гол на Юнайтед на Хавиер Ернаднес, тъй като страничният рефер вдигна флага за засада, която бе малко спорна.

Постепенно темпото на игра спадна, но все пак Юнайтед стигна до трето попадение в 71-ата минута, дело на Ашли Йънг.

Крилото вкара брилянтен гол минути, след като се появи в игра. Валенсия центрира ниско от дясно, а след това топката бе отклонена от Рууни към Йънг, който с прекрасен удар от няколко метра изпрати топката в сглобката.

В 82-ата минута гостите стигнаха до почетен гол, след като Коул рализира от близка дистанция, след като бе изведен от Майга сам срещу вратаря. Няколко минути след това Бютнер можеше да вкара попадение, но ударът му премина извън пределите на вратата. Холандецът имаше още един шанс в края, но изстрелът му бе избит от Демел, който положи крак на топката.

В продължението Евънс и Йънг имаха също добри положения, но не ги реализираха.