Юнайтед 3 Съндърланд 0

triomemphisroomata

Манчестър Юнайтед победи Съндърланд с категоричното 3-0 и се изкачи на върха във Висшата Лига.

Мемфис Депай откри резултата в самия край на първото полувреме, а през втората част Уейн Рууни и Хуан Мата вкараха за класическия успех.

Юнайтед започна настъпателно срещата и още в 6-ата минута Мата потърси Марсиал, но той не стигна до топката. Малко по-късно Пантилимон отрази удар на Карик.

В 25-ата минута Мемфис отправи силен шут от далечно разстояние към горния ъгъл на противниковата врата, но Пантилимон спаси, избивайки над напречната греда.

До края на първото полувреме Червените Дяволи упражниха сериозен натиск и в даденото от съдията продължение Хуан Мата намери Мемфис Депай и той откри резултата.

Буквално след началото на второто полувреме Уейн Рууни се възползва от асистенция на Антони Марсиал и удвои преднината на Юнайтед. Така Рууни сложи край на головата си суша във Висшата Лига, която продължи 999 минути.

В 56-ата минута след изпълнение на фаул от страна на М’Вила топката попадна в краката на Тойвонен, но неговият удар бе избит от Де Хеа.

Десетина минути след това Марсиал видя Депай на прекрасна позиция, но нападателят се засуети и така и не успя да направи резултата класически.

В 69-ата минута пък Марсиал имаше прекрасен шанс да ознаменува добрата си игра с попадение, но ударът му с глава премина над вратата.

В 78-ата минута опасен удар на Мата беше отразен от Пантилимон, който прати кълбото в корнер.

В края на двубоя Мата порази вратата на Съндърланд и оформи крайния резултат, което изстреля Юнайтед на първото място в класирането с актив от 16 точки, а Съндърланд са последни с едва две.

Манчестър Юнайтед 3-0 Съндърланд
1-0 Депай 45+1