Юнайтед 3 Стоук Сити 0

United-Stoke-Lingard-Martial-Mata

Манчестър Юнайтед изигра един от най-силните си мачове през сезона тази вечер на стадион Олд Трафорд и спечели с категоричното 3:0.

През първото полувреме Джеси Лингард даде аванс на своите, а малко по-късно в 22-рата минута Антони Марсиал удвои преднината на домакините, след страхотен гол от границата на наказателното поле. В началото на второто полувреме се разсписа и Уейн Рууни и така сложи точка на спора.

Очаквано Манчестър Юнайтед започна по-активно двубоя и владееше повече топката, но няколкото центрирания, които опитаха завършиха без успех.

В 6-тата минута дойде и първият точен изстрел към една от двете врати. Уейн Рууни получи топката на границата на наказателното поле и стреля, но Джак Бътланд бе на мястото си и отрази удара на нападателя.

Малко преди да измине четвърт час игра многоходова комбинация на Червените Дяволи изведе Хуан Мата в изгодна позиция, но ударът му излезе в аут.

Още в следващата атака обаче Камерън Бортуик-Джаксън центрира топката прекрасно в наказателното поле на гостите и Джеси Лингард с глава откри резултата на стадион Олд Трафорд, 1:0 за Манчестър Юнайтед!

В 22-рата минута падна и втори гол за Юнайтед. Комбинация между Хуан Мата, Уейн Рууни и Марсиал остави последния на добра позиция за изстрел и той не сгреши, 2:0!

Стоук опита да отговорят на двата гола с няколко опасни атаки, но така и не успяха да създадат нещо по-интересно пред Де Хеа.

Пет минути преди края на първото полувреме Хуан Мата изпусна да отбележи трети гол за Юнайтед, след като центриране на Дармиан го остави очи в очи с вратаря на грънчарите, но испанецът прати топката в аут, след удар с глава.

Първото полувреме мина изцяло под диктовката на Червените Дяволи и те заслужено се оттеглиха на почивка с два гола преднина.

В началото на второто полувреме станахме свидетели на изключително спорна ситуация. Пас на Лингард изведе Рууни в наказателното поле, той с рамо се пребори за топката с Глен Джонсън и отбеляза гол, но съдията прецени, че има нарушение и голът не бе зачетен.

В 52-рата минута обаче нямаше кой да спаси грънчарите. Хуан Мата намери Марсиал отляво и той с прекрасно центриране по земя достави топката за Рууни, който отбеляза за 3:0 и сложи точка на спора.

Десет минути преди края на двубоя Мемфис Депай можеше да направи резултата още по-изразителен, но ударът му премина на сантиметри от десния страничен стълб на пазената от Бътланд врата.

Манчестър Юнайтед – Стоук Сити 3:0

1:0 Джеси Лингард – 15′
2:0 Антони Марсиал – 22′
3:0 Уейн Рууни – 52′

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Бортуик-Джаксън, Смолинг, Блинд, Дармиан, Карик, Мата(Перейра – 88′), Фелайни(Ерера – 80′), Лингард, Марсиал(Мемфис – 79′), Рууни

Стоук Сити: Бътланд, Джонсън, Волшайд(Бардсли – 30′), Муниеса, Питерс, Афелай, Уилсън, Арнаутович, Къркич(Айрлънд – 60′), Уолтърс, Крауч

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)