Юнайтед 3 Реал Мадрид 1

youngmatacelbМанчестър Юнайтед добави още един двубой към предсезонното си турне в Америка, като се класира на финала на Чампиънс Къп. Червените Дяволи победиха Реал Мадрид с 3-1 пред 109 318 зрители на Мичиган Стейдиъм – абсолютен рекорд в историята на американския „сокър“.

Ашли Йънг вкара два гола за Юнайтед през първото полувреме, а Хавиер Ернандес сложи точка на спора с трето попадение във вратата на Реал през втората част. Гарет Бейл отбеляза гола за Белия балет, разписвайки се от дузпа.

Йънг откри резултата в 20-ата минута, след прекрасна атака на Юнайтед. Седем минути след това обаче Реал изравни. Гарет Бейл бе съборен в наказателното поле от Майкъл Кийн и съдията отсъди дузпа. Уелсецът застана зад топката и не остави шансове на Давид де Хеа.

Юнайтед обаче продължи да доминира и заслужено отбеляза втори гол преди почивката. Майкъл Кийн изпрати страхотен пас към Ашли Йънг, който центрира към Уейн Рууни в наказателното поле. Десетката на Червените Дяволи не успя да засече топката, но тя така или иначе попадна в мрежата на Касияс.

На старта на втората част Луис ван Гаал пусна в игра Люк Шоу, Том Клевърли и Тайлър Блакет, които замениха Ашли Йънг, Андер Ерера и Джони Евънс.

Реал започна да владее повече топката и имаше своите възможности, но не успя да ги реализира.

След час игра последва нова порция промени в състав на Юнайтед, като този път Атонио Валенсия, Хуан Мата и Уейн Рууни бяха заменени от Джеси Лингард, Шинджи Кагава и Хавиер Ернадес.

В 74-та минута Карло Анчелоти пусна в игра Кристиано Роналдо, въпреки че на пресконференцията вчера заяви, че португалецът няма да играе.

Десет минути преди края на двубоя Юнайтед реши всичко, вкарвайки трети гол. Шинджи Кагава центрира чудесно в наказателно поле, където Чичарито, както винаги, бе на най-точното място.

На финала на Чампиънс Къп във вторник сутринта Юнайтед ще се изправи срещу Ливърпул на Сън Лайф Стейдиъм в Маями от 03:00ч. българско време.