Юнайтед 3 Ливърпул 1

matacelbevliverМанчестър Юнайтед завърши предсезонното си турне, побеждвайки Ливърпул с 3-1 във финала на Чампиънс Към в Маями.

Стивън Джерард даде преднина на Мърсисайдци, но Червените Дяволи обърнаха резултата през второто полувреме след голове на Уейн Рууни, Хуан Мата и Джеси Лингард.

Юнайтед започна двубоя по-добре, като Ашли Йънг центрира в наказателно поле, но Чичарито не успя да засече добре топка и не създаде проблеми за Симон Миньоле.

В 9-та минута на двубоя Луис ван Гаал направи принудителна смяна, като Антонио Валенсия получи травма и на негово място се появи Люк Шоу.

Малко след това Ливърпуил създаде опасност пред вратата на Давид де Хеа, като Джордън Хендерсън отправи изстрел с глава, който премина над гредата.

Ливърпул постепенно започна да диктува темпото и в 13-та минута Фил Джоунс фаулира Рахим Стърлинг в наказателното поле и съдията с право отсъди дузпа за Мърсисайдци.

Зад топката застана капитан Стивън Джерард, който не сбърка и изведе Ливърпул напред в резултата.

След гола Юнайтед отново взе инициативата, като направи няколко опита да застраши вратата на Миньоле, не те бяха неуспешни.

В 24-та минута Коутиньо отправи страхотен удар към вратата на Юнайтед, но Давид де Хеа се намеси прекрасно.

Дестина минути по-късно Ливърпул отново имаше апел за дузпа. Грешен пас на Джони Евънс позволи на Стърлинг да отнеме топката, напредна и падна в наказателното поле, след леко съприкосновени с Ерера. Този път съдията замълча.

Ашли Йънг продължи да бъде много активен по дясното крило, като този път оправи центриране към Уейн Рууни, но Миньоле се намеси преди десетката на Юнайтед да достигне до топката.

На почивката Луис ван Гаал пусна в игра Тайлър Блакет и Том Клевърли, които замениха Джони Евънс и Дарън Флетчър.

Няколко минути след началото на второто полувреме Ливърпул отново създаде опасност  пред вратата на Юнайтед.

Стивън Джерард открадна топката на Хуан Мата, намери Рики Ламбърт в наказателното поле, но ударът на нападателя беше слаб и не застраши де Хеа.

В 55-та минута Юнайтед успя да изравни резултата. Андер Ерера се пребори за топката в средата на терена, изведе отдясно Чичарито, който центрира много добре в наказателното поле, където Уейн Рууни бе безпощаден.

Юнайтед имаше нужда от само още две минути, за да обърне нещата изцяло в своя полза.

Люк Шоун с чудесен пас намери Хуан Мата на границата на наказателното поле и испанецът с премерен изстрел опъна мрежата на Миньоле.

Ливърпул направи няколко промени в състава си. Лукаш Лейва, Джордан Айби и Емре Чан замениха Стивън Джерард, Рики Ламбърт и Джо Алън.

В 65-та минута дойде и най-комичният момент от двубоя. Центриране на Ашли Йънг кацна на горната греда, но се върна на терена, където Уейн Рууни просто добута топката в мрежата на Ливърпул. Съдията обаче, вместо да даде аут, той зачете гол. Но след консултации с асистента си, все пак промени решението си.

В 68-та минута Луис ван Гаал направи нови две смени в състата. Шинджи Кагава и Нани се появиха на терена за сметка на Хавиер Ернандес и Хуан Мата.

Двубоят се поуспокои и последваха нови промени в съставите. Първо Ливърпул пусна в игра Туре и Петерсен на мястото съответно на Сако и Коутиньо.

Десет минути преди края на двубоя Джеси Лингард замени Андер Ерера.

Последваха силни минути за Ливърпул. Ужасен пас назад на Уейн Рууни позволи на Мърсисайдци да изпълнят корнер, след който имаше известно разбъркване в наказателното поле и преди Кели да достигне до топката, Крис Смолинг се намеси по фантастичен начин.

Две минути преди края на мача Джеси Лингард реши всичко с трети гол за Юнайтед. Кагава не успя да овладее прекрасен пас на Ашлин Йънг. Топката обаче достигна до Джеси, който с много точен изстрел я оплете в мрежата на Ливърпул.

Така Юнайтед спечели Интернешънъл Чампиънс Къп, като Уейн Рууни бе избран за Играч на турнира.