Юнайтед 3 Ливърпул 1

martialdebutgoal

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3-1 на Олд Трафорд в дербито на Висшата Лига.

Дейли Блинд откри резултата за Юнайтед, a Андер Ерера удвои преднинаната на домакини от дузпа. Малко преди края на двубоя Кристиан Бентеке намали за Ливърпул, но новото попълнение на Червените Дяволи Антони Марсиал отбеляза дебютното си попадение за клуба, оформяйки крайния резултат.

Двата тима се хвърлиха в доста здрава битка от самото начало, но чистите голови положения липсваха. И въпреки това, Юнайтед имаше шанса да поведе след уникална грешка на Симон Миньоле в самото начало.

В 7-та минута белгийският страж пусна разконцентрирано топката в краката на Хуан Мата, който я продължи към Маруан Фелайни, но играещият като централен нападател в този мач футболист я прати над вратата.

След това двата тима се захапаха още по-здраво и ситуациите станаха твърде малко. Хубав шанс за домакините се откри в 22-та минута, когато Мемфис Депай проби по фланга и нахлу в наказателното поле, но опасното му центриране беше избито в корнер в последния момент.

Мърсисайдци нямаха много шансове да открият, като опитваха да затруднят Давид де Хеа на контри. При една от тях Кристиан Бентеке беше изведен зад защитата, но се оказа, че е в засада, иначе стрелковата позиция беше изключително изгодна.

Но в крайна сметка двата тима преди почивката не си отбелязаха попадение, а на всичкото отгоре статистиката беше безпощадна – те не бяха отправили нито един точен удар към една от двете врати. И затова заслужено нулите останаха да греят до края на полувремето.

След подновяването на играта събитията на терена станаха далеч по-интересни. Още в 49-та минута Юнайтед най-после поведе. Тогава след заучено изпълнение на пряк свободен удар Хуан Мата пусна към непокрития Дейли Блинд, който с мощен удар от наказателното поле препарира Миньоле за 1-0.

След това Ливърпул живна и тръгна да търси изравняването. Първо Натаниъл Клайн не можа да се разпише след грешка на Давид де Хеа, а в 57-та минута Дани Ингс получи страхотна възможност. Тогава англичанинът беше оставен да стреля с глава от наказателното поле, но със сетни сили Де Хеа изби в корнер и предотврати опасността.

Ашли Йънг стреля от пряк свободен удар, но не затрудни Миньоле, а още един шанс за мърсисайдци имаше в 64-та минута. Тогава първо след непохватна намеса на защитата на Червените Дяволи се наложи на Дейли Блинд да изчисти от голлинията. При добавката Роберто Фирмино от 2-3 метра не успя да намери вратата, въпреки че не беше притесняван особено.

Тези пропуски на гостите бяха наказани в 70-та минута. Тогава Джо Гомес фаулира Андер Ерера в наказателното поле и реферът даде заслужена дузпа. Испанецът застана зад топката и хладнокръвно преодоля Миньоле.

До края на мача мърсисайдци се хвърлиха по-смело напред в търсене на попадение. Първо Джирдан Айб стреля опасно, но Де Хеа изби в 83-та минута. Но веднага след това Кристиан Бентеке върна интригата.

Той получи хубава топка около точката на дузпата и със задна ножица разстреля испанския вратар на домакините. Това трябваше да направи последните минути доста интересни, но не би.

В 86-та минута Ашли Йънг намери Антони Марсиал пред наказателното поле, французинът навърза трима защитници на Ливърпул и с техничен удар преодоля Миньоле, вкарвайки дебютния си гол за Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед 3-1 Ливърпул