Юнайтед 3 Лестър 1

MU vs Leicester3-1

Манчестър Юнайтед си го върна на Лестър за загубата преди няколко месеца и постигна успех с 3:1 на Олд Трафорд в среща от 23-ия кръг на Висшата Лига.

Ван Перси откри резултата в 27-ата минута, Фалкао удвои в 32-ата, а след автогол на Морган в 44-ата минута домакините стигнаха до класически резултат.

Василевски върна един гол за гостите и оформи крайния резултат с попадение в 80-ата минута.

С този успех Червените Дяволи си го върнаха на Лисиците, които постигнаха умопомрачителен обрат над тях през септември месец и победиха с 5:3.

След този мач Юнайтед се завърна в тройката, като отборът има 43 точки в актива си.

Луис ван Гаал в този мач бе решил да заложи на тактика с четирима бранители, вместо на любимата си схема 3-5-2.

Срещата започна силно за домакините, които наложиха натиск над своя противник и логично откриването на резултата в мача не закъсня.

В 27-ата минута Блинд открадна топката в средата на терена и намери с отличен пас Робин ван Перси, който със завършващ удар от воле матира противниковия вратар.

Само четири минути след това домакините вече имаха още един гол предимство, след като Фалкао удвои аванса на Червените Дяволи в резултата.

Анхел Ди Мария отправи мощен удар, който Шварцер все пак успя да избие, но топката попадна в колумбийския голмайстор, който от близка дистанция реализира.

В 44-ата минута авансът на домакините вече бе класически, след като Морган си отбеляза автогол.

Той засече топката в собствената си врата след центриране на Ди Мария.

След почивката като цяло темпото не бе толкова високо с оглед на големия аванс на домакините.

Юнайтед намали оборотите и гостите успяха да вкарат почетно попадение чрез Василевски в 81-та минута.

Олбрайтън центрира перфектно в наказателното поле, а полският бранител бе оставен непокрит на далечната греда и с глава върна едно попадение за своя тим.