Юнайтед 3 Кеймбридж 0

wilsonscorescambrМанчестър Юнайтед спечели преиграването от четвъртия кръг на ФА Къп срещу Кеймбридж с 3-0 на Олд Трафорд.

Хуан Мата откри резултата в 25-та минута. В 32-та Маркос Рохо вкара дебютния си гол за Червените Дяволи, а Джеймс Уилсън в 73-ата минута оформи крайния резултат.

Срещата започна с около 20-ина минути закъснение, тъй като феновете на Кеймбридж бяха попаднали в задръстване.

Гостуващият тим започна много силно мача и дори имаше перфектна възможност да стигне до попадение.Елиът се възползва по най-добрия начин от груба грешка в отбраната на Юнайтед и излезе сам срещу Де Хеа. Ударът му обаче срещна страничната греда.

Юнайтед пък вкара при първото си по-опасно положение, след като Фелайни свали топката с глава в наказателното поле за Мата и испанският национал от близка дистанция не сгреши в 25-ата минута.

В 32-ата минута Червените Дяволи вкараха и второ попадение, след като Маркос Рохо засече перфектно центриране на Ван Перси в наказателното поле и с глава прати топката в мрежата.

В самия край на първата част Уейн Рууни опита да отправи доста хубав удар от границата на наказателното поле, но замисълът му не се получи и топката премина покрай вратата.

Второто полувреме започна с добро темпо за Юнайтед и в първите минути след подновяването на играта стражът на гостите трябваше да се намесва след коварен удар на Ван Перси.

В 63-ата минута пък холандецът бе намерен от Рууни в наказателното поле, след което си спря топката на гърди и отправи тупалка, но този път гостите имаха късмет.

Няколко минути по-късно Робин ван Перси бе заменен от Джеймс Уилсън, който в 73-та минута вкара трети гол за Юнайтед. Тинейджърът получи пас от Ерера и залъга двама противникови футболисти, за да не остави шансове на противниковия страж от границата на наказателното поле.

В следващия кръг на ФА Къп Манчестър ще се изправи срещу Престън Норт Енд, който победи Шефийлд Юнайтед с 3-1 също в преиграване тази вечер.