Юнайтед 3 Бърнли 1

smallingscoresbunrМанчестър Юнайтед победи Бърнли с 3-1 в двубой от 25-ия кръг на Висшата Лигата.

Резултатът на Олд Трафорд беше открит още в 6-та минута от Крис Смолинг, който само няколко секунди по-рано се появил в игра на мястото на контузилия се Фил Джоунс. Дани Ингс изравни за Бърнли в 11-та минута, а в самия край на първата част отново Крис Смолинг бе точен за Юнайтед. Робин ван Перси подпечата успеха на Червените Дяволи с гол от дузпа в 82-ата минута.

Срещата започна с добър удар на Майкъл Кийн в третата минута, а топката не намери целта. Минута по-късно Пади МакНеър отправи силен изстрел към вратата на Бърнли, но вратарят на гостите се намеси добре.

Още в четвъртата минута Ван Гаал трябваше да смени централния си защитник Фил Джоунс заради контузия. Крис Смолинг се появи на терена и само секунди по-късно откри резултата за Юнайтед. След корнер Ван Перси продължи към далечната греда, където Фалкао с глава върна топката към другата греда, където Смолинг също с глава насочи топката към мрежата за 1:0.

В деветата Давид де Хеа се прояви с чудесно спасяване лице в лице срещу Майкъл Кайтли. Няколко минути по-късно Дани Ингс изравни резултата, след страхотен плонж.

До края на полувремето атаките на Червените Дяволи не бяха достатъчно остри, но в добавеното време Крис Смолинг отбеляза втория си гол в двубоя. Анхел ди Мария центрира отдясно и защитникът пак се извиси и отново с глава изведе Юнайтед напред.

В началото на второто полувреме двама защитници Червените Дяволи допуснаха Ингс да стреля от чиста позиция, но Де Хеа спаси, а Смолинг впоследствие изчисти.

В 56-ата Аднан Янузай се отличи с добър рейд, след който топката беше уловена от стража на Бърнли.

В 80-та минута Анхел ди Мария получи пространство, проби остро в наказателното поле и беше съборен, като съдията отсъди дузпа за Юнайтед. Робин ван Перси застана зад топката и не остави шансове на стража на гостите.

Успехът върна Юнайтед на третата позиция в класирането.