Юнайтед 3 Барселона 1

jessebarca

Манчестър Юнайтед продължава победната си серия по време на Тур 2015, като този път момчетата на Луис ван Гаал победиха Барселона с 3-1 на Ливай’с Стейидиъм в Сант Клара.

Уейн Рууни откри резултата за Юнайтед още в 8-ата минута, в 65-ата Джеси Лингард удвои. Барселона успя да намали чрез Рафиня в 90-ата минута, но минута по-късно Аднан Янузай оформи крайното 3-1.

Испанците имаха страхотна възможност да стигнат до попадение още в 4-ата минута, но Суарес разтресе гредата от фаул.

Няколко минути след това каталунците имаха нова страхотна възможност, но Де Хеа се намеси отлично като спаси изключително опасен удар на Роберто.

В 8-ата минута обаче Уейн Рууни се възползват от след центриране от корнер на Ашли Йънг и с глава се разписа във вратата на противника.

Малко след това Тер Стеген показа отличен рефлекс и спаси последователни удари на Рууни и Йънг, а в 43-ата минута Барса нацели втора греда след шут на Луис Суарес.

След почивката Барса започна активно, а Суарес вкара топката в мрежата, в 61-ата минута, но за негово съжаление голът бе отменен заради засада.

След това Луис ван Гаал пусна изцяло друг състав, заменяйки всички играчи, които започнаха мача.

Минута по-късно Джеси Лингард удвои за Юнайтед, след като Тайлър Блакет напредна в наказателното поле и подаде към своя съотборник, който с лекота реализира от близка дистанция.

Последваха нови усилия на Барселона да намали, но Гамбау също нацели гредата.

Все пак в 90-ата минута Рафиня с прекрасен удар от въздуха реализира, но минута след това Аднан Янузай от перфектна стрелкова позиция също вкара.

Манчестър Юнайтед 3-1 Барселона
1-0 Уейн Рууни 8′
2-0 Джеси Лингард 65′
2-1 Рафиня 90′
3-1 Аднан Янузай 90+1

Манчестър Юнайтед: Де Хеа (64 – Джонстън), Дармиан (64 – Валенсия), Джоунс (64 – Смолинг), Блинд (64 – МакНеър, Шоу (64 – Блакет), Карик (64 – Ерера), Йънг (64 – Лингард), Мата (64 – Янузай), Шнейдерлин (64 – Фелайни), Рууни (64 – Дж. Уилсън), Депай (64 – Перейра)

Барселона: Тер Стеген (46 – Масип), Вермаелен (60 – Матийо), Адриано (46 – Ракитич), Пике (69 – Бартра), Алба, Иниеста (69 – Гамбау), Бускетс (69 – Халилович), Роберто, Рафиня, Суарес (70 – Мунир), Педро (69 – Сандро)

Rating: 5.0/5 (4 votes cast)