Юнайтед 3 Базел 0

Манчестър Юнайтед записа убедителна домакинска победа с 3-0 над Базел при завръщането си в груповата фаза на Шампионската Лига.

Маруан Фелайни, Ромелу Лукаку и Маркъс Рашфорд осигуриха успешния старт на кампанията в най-комерсиалния европейски турнир.

За първия двубоя в Група А на Шампионската Лига Жозе Моуриньо направи няколко промение сравнение със състава, който излезе срещу Стоук Сити през уикенда. Виктор Линдельоф и Крис Смолинг застанаха в центъра на отбраната заради наказанията на Ерик Байи и Фил Джоунс, докато Ашли Йънг и Дейли Блинд замениха Антонио Валенсия и Матео Дармиан по двата фланга на защитата. Хуан Мата бе титуляр вместо сънародника си Андер Ерера, а Антони Марсиал бе заменил Маркъс Рашфорд.

Червените Дяволи имаха пълно превъзходство през цялото време на срещата, като дори можеха да постигнат и по-изразителна победа.

В началните минути Хенрих Микитарян пропусна две добри възможности за ранен гол. Арменецът дори нацели гредата след пас на Ромелу Лукаку.

В 19-та минута Пол Погба трябваше да бъде заменен принудително заради контузия, като на негово място се появи Маруан Фелайни. Именно белгиецът откри резултата на Олд Трафорд в 35-та минута. Ашли Йънг проби отдясно и центрира чудесно в наказателното поле, където Фелайни засече топката с глава и я изпрати в мрежата на Базел.

Малко след началото на второто полувреме Ромелу Лукаку вкара шестия си гол в шест мача за Юнайтед. Дейли Блинд центрира отляво, а Лукаку се пребори с двама защитници и с глава удвои преднината на Червените Дяволи.

Базел успя да създаде няколко опасни атаки, като в 64-та минута пропуснаха най-доброто си положение. Мохамед Елиунуси остана сам срещу Давид де Хеа, но испанският национал показа страхотен рефлекс и отби ударът му в ъглов удар.

В 67-та минута Антъни Марсиал имаше възможност да направи резултата класически, след като беше изведен с пас в дълбочина, но ударът му не се получи.

Юнайтед все пак вкара трети гол шест минути преди края на срещата. Маруан Фелайни центрира отдясно, Хенрик Микитарян не успя да засече топката, но пък тя попадна на крака на Маркъс Рашфорд. Тинейджърът, който се появи на терена минути по-рано на мястото на Марсиал, само насочи топката във вратата на гостите от Швейцария.

Манчестър Юнайтед 3-0 Базел
1-0 Маруан Фелайни 35′
2-0 Ромелу Лукаку 53′
3-0 Маркъс Рашфорд 84

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Блинд, Смолинг, Линдельоф, Йънг, Матич, Погба (Фелайни 19), Мата (Рашфорд 78), Микитарян, Марсиал (Лингард 70), Лукаку

Базел: Вацлик, Сучи, Ланг, Алварес, Аканджи, Риверос (Оберлин 77), Дзуфи, Джака, Елюнуси, Щефен, Ван Волфсвинкел (Буа 66)

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)