Юнайтед 3 Астън Вила 1

herrerascoresashМанчестър Юнайтед не срещна особени затруднения в домакинството си на Астън Вила и записа успех с 3:1, който изкачи тима на третото място в класирането.

Попаденията за успеха на Червените Дяволи реализираха Андер Ерера, който се разписа на два пъти и капитанът Уейн Рууни. Почетното попадение за Виляните бе дело на Кристиан Бентеке.

Юнайтед започна много активно срещата, като в началото Дейли Блинд и Ашли Йънг се опитаха да застрашат вратата на съперника. В четвъртата минута играчите на Луис ван Гаал имаха претенции за дузпа, но главният рефер Роджър Ийст не свири такава.

Първото по-опасно положение в мача бе пред вратата на Астън Вила в десетата минута, но удар на Хуан Мата бе блокиран. Червените Дяволи продължиха да доминират, като след около 30 минути игра, владението на топката бе 73% в тяхна полза.

Първото попадение обаче падна чак малко преди почивката. В 43-ата минута Дейли Блинд върна топката от аутлинията в наказателното поле, а Андер Ерера стреля безпощадно за 1:0.

През второто полувреме Юнайтед продължи да диктуват темпото, а Ашли Йънг и Маруан Фелайни бяха близо до втори гол. Той все пак падна в 79-ата минута, когато влезлият като резерва Анхел Ди Мария намери в наказателното поле Уейн Рууни, който майсторски овладя топката и класно удвои резултата.

В ответната си атака гостите изненадващо върнаха единия гол. След ниско центриране от корнер Кристиан Бентеке засече в мрежата на Давид де Хеа. Това попадение окрили играчите на Астън Вила и те се опитаха да стигнат до нещо повече, но така и не успяха.

Вместо това в 92-ата минута Андер Ерера реализира втория си гол в мача с удар по земя, този път след асистенция на Хуан Мата.