Юнайтед 3 Арсенал 2

rashfordflyingМанчестър Юнайтед спечели с 3-2 дербито срещу Арсенал на Олд Трафорд.

Маркъс Рашфорд, който дебютира за Юнайтед във Висшата Лига, се разписа на два пъти, а Андер Ерера добави трето попадение във вратата на Арсенал. За гостите се разписаха Дани Уелбек и Месут Йозил.

Срещата започна бързо темпо, което запази почти до самия край. Двата отбора редяха атаки, като възпитаниците на Арсен Венгер имаха значително превъзходтсво, що се отнася до владение на топката, но за сметка на това домакините бяха доста по-ефективни в действията си.

6-ата минута Начо излезе сам срещу вратаря, но Давид де Хеа показа впечатляващ рефлекс и улови топката.

В 13-ата минута Рашфорд бе фаулиран на границата на наказателното поле, а главният рефер отсъди фаул. След изпълнението на Депай, Петър Чех закова топката.

След центриране от ляво в 20-ата минута, Санчес не успя да нанесе добър удар и топката излезе в аут.

В 23-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа. Йозил застана зад топката и стреля, Де Хеа показа известно колебание, но в последствие стана ясно, че бе бе маркирана засада.

Червените Дяволи поведоха след 29 минути игра. Тио Уолкът допусна грешка в средата на терена и изгуби топката. Това позволи Юнайтед да организира бърза атака. Варела центрира в наказателното поле от дясно, Габриел не се справи със ситуацията, а това позволи на Маркъс Рашфорд да засече топката и да я прати в мрежата зад Петър Чех.

Само две минути по-късно 18-годишният футболист отново бе в прегръдките на съотборниците си. Нова чудесна атака на Юнайтед бе увенчана с втори гол на младока. Лингард центрира от дясно, Рашфорд се разписа с глава.

Момчетата на Луис Ван Гаал направиха още няколко атаки, а Арсенал показа зъби в 40-ата минута. Дани Уелбек наказа бившия си тим,след като получи топката от Месут Йозил зад гърба на Рохо и Шнайдерлин, а това се оказа изненада за Давид де Хеа.

В самия край на първата част Артилеристите получиха право да изпълнят фаул, от който обаче не произлезе нищо.

В началото на първата част Луис ван Гаал трябваше да направи принудителна смяната, след като Маркос Рохо получи контузия и на негово място в игра влезе Тимоти Фосу-Менса, записвайки дебюта си за Юнайтед.

Арсен Венгер предприе смяна в 62-ата минута. Оливие Жиру зае мястото на терена, а игра напусна Тио Уолкът.

В 65-ата минута Манчестър Юнайтед увеличи аванса си. Хуан Мата изведе по чудесен начин Маркъс Рашфорд отдясно, той подаде към Андер Ерера, който от далечно разстояние простреля Чех.

След центриране от дясно в 69-ата минута, Дани Уелбек отправи удар, Давид де Хеа се намеси умело и изби. Месут Йозил обаче направи добавка с левия крак и записа името си сред голмайсторите за лондончани.

Малко след това играчите на двата състава се спречкаха. Аарън Рамзи се сдърпа с Андер Ерера, в последствие го изблъска, и така на терена настъпи суматоха. Главният рефер, след консултация с един от асистентите, си вдигна жълт картон на Рамзи.

В 75-ата минута на мача мениджърът на Юнайтед показа артистичната си страна. Холандецът ядосан от някои реферски отсъждания и в частност от фаул отсъден за Арсенал за нарушение срещу Алексис Санчес, застана до страничния рефер, размени няколко реплики с него, след което падна по гръб, демонстрирайки какво според него се е случило.

В 80-ата минута Маркъс Рашфорд напусна игра под бурните овации на феновете в Театъра на мечтите.

В самия край на двубоя още един младеж от Академията записа своя дебют за първия отбор – Джеймс Уиър се появи на мястото на Андер Ерера.

Манчестър Юнайтед 3-2 Арсенал
1-0 Рашфорд 29
2-0 Рашфорд 31