Юнайтед 2 Уест Хям 1

manutd-westham-2-1

Манчестър Юнайтед успя да се върне на победния път, след като победи над Уест Хям с 2-1 на Олд Трафорд в среща от 6-ия кръг на Висшата лига.

В сблъсъка срещу Чуковете Луис ван Гаал даде шанс на Люк Шоу да направи своя дългоочакван дебют за Червените Дяволи, а освен това дебют получи и младият бранител Пади МакНеър.

Уейн Рууни и Робин ван Перси дадоха комфортен аванс за домакините от два гола след попаденията си в 5-ата и 22-ата минута. Сако изравни в 37-ата минута. Попадение на гостите пък бе отменено заради засада в 89-ата минута.

В 59-ата минута Рууни бе изгонен с директен червен картон, след като изрита в коляното Даунинг при опита си да спре контраатака на Уест Хям, като на повторенията се видя, че го е направил умишлено. Това бе негов първи картон в английския елит за последните пет години.

Срещата започна по фантастичен начин за Манчестър Юнайтед, който наложи натиск още от самото начало. В 3-ата минута Фалкао бе на косъм от гол, след като бе намерен от Рууни, но ударът на колумбиеца от перфектна позиция мина на сантиметри покрай гредата.

Страхотното представяне на домакините от началото обаче даде резултат и в 5-ата минута Рууни стигна до попадение и даде аванс на тима си. Рафаел направи страхотен пробив по фланга, след което центрира в наказателното поле, а Рууни около точката на дузпата успя да засече топката в движение и да я прати в левия ъгъл на противниковата врата.

Само две минути по-късно Блинд допусна сериозна грешка и Валенсия успя да поеме топката, но от близка дистанция не успя да реализира и прати топката шокиращо над вратата.

В 10-ата минута пък Ди Мария намери Фалкао около границата на наказателното поле, но ударът на колумбиеца бе доста неточен.

Въпреки страхотната си игра в предни позиции, домакините логично с оглед на проблемите си изпитваха трудности в защитен план. В 20-ата минута Демел центрира на далечната греда и Томкинс засече топката, оставен непокрит, но я изкара в аут.

Минута след това пък Рууни отправи два удара към вратата на Уест Хям. Първият му опит бе от границата на наказателното поле, но топката бе избита. При втория му опит пък топката отново бе блокирана от футболист на Чуковете.

В 22-ата минута преднината на Юнайтед бе удвоена, след като ван Перси записа името си сред голмайсторите.  Сонг направи много груба грешка и загуби топката от Ерера 20-ина метра след наказателното поле на своя тим. Испанецът от своя страна видя добре Ван Перси, който безпроблемно преодоля Рийд, за да навлезе в наказателното поле и с перфектен удар в далечния удар да реализира.

Десетина минути по-късно домакините имаха прекрасен шанс за 3:0. Ван Перси видя прекрасно Ерера, а бившият футболист на Атлетик Билбао намери с прецизно подаване Ди Мария около границата на наказателното поле. Аржентинецът обаче отправи неточен удар и в крайна сметка опасността бе пропусната.

Уест Хям върна един гол чрез Сако в 37-ата минута. След центриране от корнер се създаде разбъркване в наказателното поле на домакините и Сако успя да се възползва от ситуацията и от лошото позициониране на Де Хеа, за да намали резултата с глава от малкия пеналт.

Второто полувреме започна страхотно за гостите и през първите минути от него те контролираха събитията на терена.

В 52-ата минута обаче Юнайтед стигна до страхотен голов шанс. Фалкао бе намерен на границата на наказателното поле и отправи удар, който се отби в Пойет, и принуди Адриан да показва класа.

В минутите след пропуска на домакините обаче лондончани продължиха с активната си игра, но така и не стигаха до чисти голови ситуации.

В 59-ата минута домакините получиха тежък шок, след като Уейн Рууни получи директен червен картон. Той изрита в коляното Даунинг при опита да спре контраатака на Уест Хям, а изглеждаше, че ударът му е умишлен и така бе изгонен от игра.

В 71-ата минута младокът МакНеър направи ключово изчистване на топката в своето поле и така предотврати опасност за Чуковете.

През следващите минути домакините правеха всичко възможно, за да запазят крехката си преднина и няколко минути след това Рохо също направи ключово изчистване на топката при опасна атака за противника.

Гостите обаче имаха добри шансове малко преди края на мача. В 82-ата минута Блинд блокира опита за удар на Валенсия, който бе на косъм да се превърне в гол, а минута след това и младокът МакНеър се намеси перфектно и с глава изчисти топката пред погледа на Коул, който се канеше да изравни резултата.

В 90-ата минута на мача гол на Уест Хям бе отменен заради засада. Нолън бе намерен перфектно от Дженкинсън и реализира, но страничният съдия вдигна флага.