Юнайтед 2 Суонзи 1

roonmartial

Манчестър Юнайтед започна Новата Година с победа с 2-1 над Суонзи Сити на Олд Трафорд.

Антони Марсиал даде преднина на Червените Дяволи още в самото начало на второто полувреме, но Гилфи Сигурдсон изравни за Суонзи Сити. Седем минути по-късно обаче Уейн Рууни осигури победата на Юнайтед, прекъсвайки серията от осем мача без победа за тима.

Първото полувреме на двубоя от 20-ия кръг на Висшата лига не предложи особено вълнуващи моменти за зрителите на Олд Трафорд. Червените Дяволи владееха значително по-дълго топката, докато уелсците се задоволяваха с компактна защита.

Началото на второто полувреме обаче донесе радост за Манчестър Юнайтед. Антони Марсиал в 47-ата минута се разписа във вратата на Лебедите. Той скочи най-високо и достигна технично центрираната от Ашли Йънг топка, за да я прати в средата на вратата, пазена от Фабиански.

В 64-ата минута Суонзи бе на косъм от изравняването. Андре Аю достигна една много добре центрирана топка и я изпрати с глава право в десния стълб на вратата на Юнайтед.

В 70-ата минута Гилфи Сигурдсон обаче записа името си сред голмайсторите на сметката на Суонзи. Исландецът се възползва от отличното центриране на Моду Бароу, за да изпрати топката в мрежата, оставяйки Де Хеа безпомощен.

Разкошен гол на Уейн Рууни обаче отново изведе Червените Дяволи напред в резултата, след прекрасен пас на Марсиал.

С този си успех Манчестър Юнайтед се изкачи на петото място с 33 точки. Суонзи е точно над чертата с 19 точки.

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)