Юнайтед 2 Сити 0

Лукаку и Рашфорд донесоха победата над Сити (ManUtd.com)

Манчестър Юнайтед постигна трета победа по време на предсезонното си турне в САЩ, след като победи Манчестър Сити с 2-0 в Хюстън.

Головете на Ромелу Лукаку и Маркъс Рашфорд през първото полувреме бяха достатъчни да осигурят победата над градските съперници.

Двубоят на NRG Стейдиъм бе част от летния приятелски турнир Интернешънъл Чампиънс Къп, а това бе първото манчестърско дерби в историята, което се провежда извън територията на Англия.

През първия половин час мачът се развиваше равностойно и не се виждаше някой от двата тима да има по-голямо предимство на терена.

След това обаче момчетата на Жозе Моуриньо поеха инициативата и в рамките на броени секунди успяха да препарират своя опонент.

Новото попълнение Ромелу Лукаку бе изведен по прекрасен начин от Пол Погба в 37-ата минута и преодоля излезлия напред Едерсон, за да открие резултата за Червените Дяволи.

Две минути по-късно Маркъс Рашфорд вкара втори гол във вратата на Манчестър Сити, след много хубава комбинация с Хенрик Микитарян.

След почивката Лукаку пропусна да вкара още един гол, след като ударът му срещна гредата, а момчетата на Пеп Гуардиола така и не успяха да отговорят на предизвикателството.

Юнайтед: Де Хеа (Ромеро 46), Валенсия (Фосу-Менса 78), Линдельоф (Байи 46), Смолинг (Джоунс 46), Блинд (Дармиан 46), Ерера (Фелайни 62), Погба, Рашфорд (Марсиал 62), Микитарян (Карик 62), Лингард (А. Перейра 77), Лукаку.

Манчестър Юнайтед 2-0 Манчестър Сити