Юнайтед 2 Сампдория 1

Манчестър Юнайтед приключи предсезонното си турне с победа 2-1 над Сампдория на Авива Стейдиъм в ирландската столица Дъблин.

Хенрик Микитарян откри резултата за Червените Дяволи, но Денис Прает изравни през втората част, преди Хуан Мата да донесе победата за Юнайтед.

В ирландската столица новото попълнение Неманя Матич направи неофициалния си дебют за клуба след трансфера си от Челси.

Юнайтед поведе още в 9-та минута след чудесна контраатака. Сампдория спечели двоен удар, след като Дейли Блинд нескопосано върна топката към Давид де Хеа и той трябваше да я избива с ръка. Все пак италианците не успяха да се възползват от шанса си и Юнайтед организира перфектна контраатака.

Антонио Валенсия проби отдясно, намери Хенрик Микитарян, който пък я прехвърли отляво към Матео Дармиан. Италианецът центрира в наказателното поле, за да намери отново Микитарян, който насочи топката в мрежата и даде преднина на Червените Дяволи.

Последваха интензивни минути, като Микитарян и Ромелу Лукаку направиха пропуски и не усяха да увеличат преднината на Юнайтед.

На почивката Жозе Моуринь направи четири смени, като Неманя Матич отстъпи мястото си на Майкъл Карик, а голмайсторът Хенрик Микитарян бе заменен от Хуан Мата.

След час игра Сампдория изравни резултата на Авива Стейдиъм. Мореплавателите организираха контра, при която топката бе центрирана в наказателното поле, където Денис Прает от движение порази вратата на Давид де Хеа.

След нова порция смени Юнайтед натисна в търсене на победния гол и го получи в 81-та минута. Антони Марсиал проби чудесно отляво и с хубав пас успя да намери Хуан Мата, който с премерен удар прати топката в мрежата на Пугиони.

Така Юнайтед завърши предсезонното си турне с шест победи и една загуба.

Манчестър Юнайтед 2-1 Сампдория
1-0 Микитарян 9′