Юнайтед 2 Лестър 0

Маркъс Рашфорд се появи като резерва и вдъхнови Юнайтед

Манчестър Юнайтед записа трета поредна победа във Висшата Лига, след като надигра Лестър Сити с 2-0 на Олд Трафорд.

Маркъс Рашфорд и Маруан Фелайни, които се появиха като резервите през второто полувреме, осигуриха успеха на Червените Дяволи.

Жозе Моуриньо направи една единствена промяна в състава, който победи Суонзи Сити миналата седмица. Антони Марсиал бе възнаграден за чудесното си представяне и започна като титуляр на мястото на Маркъс Рашфорд.

Още в самото начало на двубоя Юнайтед имаше възможност да открие резултата, но ударът на Хенрик Микитарян бе блокиран.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо диктуваха темпото на игра на Олд Трафорд. Антони Марсиал бе изключително активен в предни позиции, а Пол Погба на няколко пъти опита късмета си отдалеч, но без успех.

Гол на Хуан Мата бе отменен заради много тънка засада, след като Ромелу Лукаку стреля опасно, а испанецът направи добавка.

В 19-ата минута Пол Погба засече хубав пас на сънародника си Марсиал, но ударът му мина покрай далечната греда. Малко след това Мата се измъкна в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но Шмайхел направи великолепно спасяване с една ръка.

Това бе силен период за Юнайтед, но Лестър отговори с опасна контра и удар на Оказаки, който бе спасен от Давид де Хеа.

Погба продължи да опитва късмета си отдалеч, отправяйки силен шут към вратата на Шмайхел, на датчанинът се намеси. Малко след това нов ударъ на французинът профуча много близо до дясната греда.

Юнайтед не успя да се възползва от огромното си игрово предимството през първата част и двата отбора се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

След паузата Юнайтед продължи доминацията, като в 52-та минута Червените Дяволи получиха правото да изпълнят дузпа. Само в разстояние на секунди топката се отби от ръцете на двама играчи на Лестър и при втория случай главният съдия Майкъл Оливър посочи бялата точка. Рамелу Лукаку застана зад топката, но изпълнението му от бялата точка бе спасено от Каспер Шмайхел и нулевото равенство се запази.

В 67-та минута Жозе Моуриньо прибегна до смените и Маркъс Рашфорд се появи на терена на мястото на Хуан Мата. Едва три минути след като се появи на терена, тинейджърът вече беше в прегръдките на съотборниците си. В 70-та минути Микитарян центрира топката от корнер, Ерик Байи се размина с нея, но Рашфорд бе оставен непокрит и с великолепен удар откри резултата.

Малко след попадението Моуриньо направи втората си смяна, пускайки в игра Маруан Фелайни, който в 82-та минути удвои преднината на Юнайтед. Джеси Лингард проби отляво, стреля към вратата на Шмайхел, където топката се отклони в коляното на Фелайни и се оплете в мрежата.

В добавеното време Давид де Хеа гарантира и третата суха мрежа за Червените Дяволи, след като отрази удар на Анди Кинг отблизо.

Манчестър Юнайтед 2-0 Лестър Сити
1-0 Рашфорд 70′
2-0 Фелайни 82′

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Байи, Джоунс, Блинд, Матич, Погба, Мата (Рашфорд 67′), Микитарян (Фелайни 74), Марсиал (Лингард 76), Лукаку

Лестър Сити: Шмайхел, Симпсън, Морган, Магуайър, Фукс, Ндиди, Джеймс, Олбрайтън (Кинг 60), Маарез, Оказаки (Грей 60), Варди (Слимани 76)

Rating: 5.0/5 (3 votes cast)