Юнайтед 2 Кристъл Палас 0

Джош Харъп празнува дебютния си гол за Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед спечели последния си мач във Висшата Лига за сезона, побеждавайки Кристъл Палас в 2-0 на Олд Трафорд.

Жозе Моуриньо заложи на най-младия състав на Юнайтед в историята на Висшата Лига, като Жоел Перейра записва първия си мач като титуляр в лигата, а Деметри Митчел и Джош Хароп дебютираха за клуба. Пол Погба се завърна в състава, а Анхел Гомес, Мати Уилок и Зак Дърнли бяха сред резервите.

Мачът срещу Кристъл Палас беше възможност за младите надежди на Академията да минат по стъпките на Райън Гигс, Пол Скоулс, Ники Бът и братята Невил и да покажат таланта си.

Уейн Рууни отправи първия опасен изстрел в мача, след като в 12-ата минута стреля на сантиметри над напречната греда.

Три минути по-късно резултатът бе открит, след като Пол Погба изведе отлично Джош Хароп, който навлезе уверено в наказателното поле, измъкна се от няколко съперникови футболисти и с прецизен удар в десния ъгъл откри резултата на Олд Трафорд.

В 19-ата минута авансът на Червените Дяволи вече бе удвоен. Джеси Лингард асистира на Погба, който с удар по земята от границата на наказателното поле вкара втория гол за домакините.

Младите Дяволи се забавляваха като 21-годишният Харъп, който преди шест дни вкара хеттрик в мач на Резервите, бе близо до втори гол, но топката мина покрай гредата.

Малко преди почивката Пол Погба напусна терена под бурните овации на Олд Трафорд и бе заменен от Майкъл Карик, а в добавеното време на първото полувреме Джеси Лингард също беше заменен от Антони Марсиал.

През второто полувреме Палас се опита да се върне в мача. Близо до това бе Кристиан Бентеке, който в 55-ата минута с глава уцели гредата.

В 77-ата минута пък вратарят на Юнайтед Жоел Перейра се справи отлично след удар от пряк свободен удар на Лука Миливоевич.

Много от феновете на Юнайте се надяваха да видят младият феномен Анхел Гомес в игра и Жозе Моуриньо не ги разочарова, давайки шанс на 16-годишният талант да запише първите си минути във Висшата Лига. Младежът замени Уейн Рууни в 88-та минута.

Гомес, който стана най-младият футболист във Висшата Лига, показа страхотно умения, доказвайки още повече на Олд Трафорд, че бъдещето на клуба е светло след чудесното представяне на младите таланти.

Манчестър Юнайтед 2-0 Кристъл Палас
1-0 Джош Харъп 15′
2-0 Пол Погба 19′

Манчестър Юнайтед: Перейра; Фосу-Менса, Байи, Джоунс, Митчел, МакТомини, Туанзебе, Погба (Карик 45), Лингард (Марсиал 45+2), Рууни (ГОмес 88), Харъп.

Кристъл Палас: Хенеси, Уорд, Кели, Томкинс, Шлуп, Миливоевич, Пънчън, МакАртър (Сако 60), Заха (Кембъл 79), ван Аанхолт (Кайкай 67), Бентеке.