Юнайтед 2 Кардиф 0

robinscorescardiffМанчестър Юнайтед победи Кардиф Сити с 2:0 като домакин в двубой от 23-ия кръг на Висшата Лига.

Мачът започна вихрено за Червените Дяволи, които поведоха рано-рано след добавката на Робин ван Перси с глава. Секунди преди това негов удар бе спасен, а Валенсия нацели напречната греда.

След около час игра Ашли Йънг удвои преднината на своя тим, реализирайки чудесно попадение извън наказателното поле след солова акция. Домакините контролираха играта и се поздравиха със заслужен успех.

Юнайтед натисна своя опонент още от самото начало на срещата и откри резултата в шестата минута. Ашли Йънг центрира и ударът на Антонио Валенсия с глава от пет метра срещна напречната греда. Вратарят на Кардиф Маршал първо спаси добавката на ван Перси с глава, но нямаше шанс при втория удар на холандеца, отново с глава.

Четвърт час след началото на мача Кардиф спретна много добра контраатака отляво. Топката достигна бързо до Крейг Нуун в половината на домакините, но неговият удар с левия крак мина над напречната греда.

Последва великолепно хрумване на Хуан Мата да изведе Йънг зад гърба на защитата, но англичанинът не успя да засече топката в наказателното поле, оставайки на крачка от нея. После неточен удар отправи Евънс.

Бе изминал половин час игра, когато Патрис Евра чукна хитро в наказателното поле към Райън Гигс и Робин ван Перси. Макар уелсецът да бе на по-добра позиция, нападателят го изпревари и би покрай дясната греда. Ветеранът не спести критиката си към своя съотборник, който пропусна отлична възможност да удвои аванса на своите.

Шампионите напълно контролираха играта, която се водеше предимно в половината на техния опонент. Кардиф опитваше прилични контри, но така и не можеше да ги завърши във важните моменти.

В последната минута на първата част Кардиф отново осъществи светкавична контраатака през центъра, но Белами и Кембъл не се разбраха пред наказателното поле на противника.

След подновяването на играта Валенсия центрира отдясно в наказателното поле, но ван Перси остана под топката. После холандецът стреля доста неточно с глава.

Гостите сътвориха добри акции по двата фланга на своите атаки в рамките на минута, но и в двата случая защитата на Манчестър Юнайтед действаше решително и не допускаше да се стигне до удар към вратата на Де Хеа.

Точно когато се усещаше подем в играта на гостите, те получиха второ попадение. Ашли Йънг финтира двама футболисти на съперника и малко пред дъгата отправи страхотен снаряд с десния крак, пращайки топката в долния десен ъгъл.

След втория гол на Юнайтед дойде времето и Хуан Мата да пробва своя късмет. Испанецът нанесе фалцов удар с десния крак от петнайсетина метра, но този път Маршал бе заел добра позиция и успя да улови.

После дори Джони Евънс реши да слаломира в половината на Кардиф, но защитникът отправи нескопосан шут. На отсрещната врата Ким би технично, но слабо в ръцете на Де Хеа.

Двайсетина минути преди края на редовното време Уейн Рууни се освободи по класен начин от двама бранители и отправи фалцов шут, минало покрай лявата греда.

В 74-тата минута Валенсия нацели страничната греда, отправяйки диагонален удар отдясно, като Маршал изби с върха на пръстите си. Пет минути по-късно шут на Мата в пеналта бе блокиран.

В добавеното време на срещата Евра напредна отляво и върна назад към влезлия като резерва Янузай. Младокът засече топката от движение, но я прати покрай дясната греда. После и Рууни би покрай вратата.