Юнайтед 2 Валенсия 1

fletchcelebwithteamМанчестър Юнайтед победи Валенсия с 2:1 в приятелски мач на Олд Трафорд.

Мениджърът Луис ван Гаал и Андер Ерера дебютираха в Театър на мечтите.

Дарън Флетчър откри резултата в 49-ата минута, а Родриго изравни за Валенсия в 71-ата. В добавеното време на мача Маруан Фелайни вкара победния гол за Юнайтед.

Мачът започна с добър шанс за Прилепите да стигнат до нещо интересно и в 7-ата минута Родриго бе намерен от Фегули, след което понечи да отправи удар, но Смолинг застана на пътя му.

Червените Дявол пък показваха добра игра през първите минути и отборът демонстрираше добър синхрон.

В 16-ата минута Мата отправи удар от фаул, който обаче не представляваше толкова сериозна опасност за противниковата врата.

Десетина минути след това пък Валенсия създаде една от малкото си опасни атаки и Фегули отправи удар към вратата на Юнайтед, но де Хеа с лекота улови топката.

В 31-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Рууни бе блъснат в гръб от Бараган в наказателното поле и реферът отсъди удар от бялата точка. Десетката на Юнайтед застана зад топката, но ударът му нацели гредата.

Малко преди края на полувремето Рууни беше изведен чудесно от Флетчър, но първото докосване на нападателя бе лошо и в крайна сметка кълбото се озова право в ръцете на вратаря.

След почивката домакините започнаха доста активно и в 47-ата минута Йънг намери Ерера на далечната греда, но Бараган бе на точното място и успя да изчисти топката в корнер пред погледа на противниковия футболист.

В 49-ата минута Дарън Флетчър изведе Юнайтед напред в резултата. Шотландецът отправи удар от границата на наказателното поле, като топката премина през няколко футболисти, рикоширайки в телата им, и влезе във вратата на Валенсия.

Няколко минути след това де Хеа се намеси много добре, като изпревари Фегули при опита на последния да отправи опасен удар.

Рууни пък имаше добър шанс пред себе си малко след това, но се забави прекалено много и позволи на отбраната на гостите да се намеси.

В 60-ата минута Де Пол от състава на гостите отправи удар от 20-ина метра, който обаче бе изключително неточен.

Темпото на игра поспадна и през следващите минути не се случи нищо кой знае колко интересно на терена.

В 71-ата минута Валенсия изравни резултата. След центриране от пряк свободен удар топката бе отклонена към далечната греда, където Родриго със силен удар от близка дистанция възстанови статуквото.

Минута след гола Прилепите бяха на косъм от пълен обрат, но Пиати направи страхотен пропуск от близка дистанция.

Гостите имаха още един много добър шанс да обърнат нещата и в 81-ата минута, но де Хеа направи феноменално двойно спасяване. Първо той отрази удар от дистанция, а след това се справи и с удар на Алкасер от близка дистанция, като по този начин спаси чисто попадение.

В самия край на срещата Фелайни успя да донесе успеха на тима си. Toй използва по прекрасен начин физиката си и се справи с противников защитник и вратаря за една въздушна топка, след което с премерен удар я прати в опразнената врата от няколко метра.