Юнайтед 1 Тотнъм 2

unitedvsspurrsotМанчестър Юнайтед записа четвърта домакинска загуба през сезона, след поражение с 2-1 от Тотнъм Хотспър.

Головете на Емануел Адебайор и Кристиан Ериксен донесоха успеха на Шпорите, въпреки попадението на Дани Уелбек секунди след втория гол на гостите.

Червените Дяволи започнаха добре двубоя и още в 4-та минута Дани Уелбек получи извеждащо подаване от Антонио Валенсия в наказателното поле и изпревари Уго Лорис, овладявайки на гърди, но след това подпрян леко отстрани от защитник загуби контрол над топката и не можа да отправи удар.

Секунди по-късно при нова атака Крис Смолинг се включи на скорост и подмина защитник, излизайки на чиста позиция в наказателното поле, но ударът му бе избит от Лорис в корнер. Юнайтед имаше и много удобна възможност от пряк свободен удар точно пред наказателното поле, но Уейн Рууни стреля неточно.

Домакините имаха преимущество, но в 13-та минута Тотнъм стигна до стопроцентово положение за гол. Роберто Солдадо даде изключителен пас между няколко защитника и изведе Аарън Ленън абсолютно сам срещу вратаря, но той стреля право в тялото на Де Хеа, въпреки че имаше достатъчно време да реши какво  да направи.

След центриране от корнер пред вратата на Тотнъм Неманя Видич засече с глава на втората греда, но от малък ъгъл не можа да уцели вратата.

Последва равностойна игра, без интересни положения пред двете врати. В 33-та минута обаче Шпорите излязоха напред в резултата. Кристиан Ериксен започна атака за гостите, след това бе изведен на дясното крило и успя да отправи добро центриране пред вратата. Топката стигна до Емануел Адебайор и въпреки че не бе съвсем удобна за него, той успя да нанесе много точен удар с глава до страничната греда, неспасяемо за Давид Де Хеа.

Пет минути по-късно Тотнъм можеха да удвоят резултата. Ленън проби по дясното крило и отправи остро ниско центриране пред вратата. Топката мина между Де Хеа и последния защитник и стигна до непокрития на втората греда Солдадо, но той засече неточно от пет метра разстояние. Трябва все пак да се признае, че топката бе трудна за испанеца.

Второто полувреме започна с по-активна игра на Юнайтед и в 50-та минута Уелбек получи параболичен пас зад защитата и от трудна позиция успя да нанесе удар от въздуха, но не достатъчно силен, за да преодолее Лорис.

Малко по-късно последва интересна ситуация, при която Емануел Адебайор изпълни тъч, но Аарън Ленън не го разбра и хвана топката с ръце в терена. Хауърд Уеб обаче също не забеляза ситуацията и остави Ленън да изпълни повторно страничното хвърляне.

В 58-та минута обаче Хауърд Уеб трябваше да взима далеч по-важно решение, тъй като Дани Уелбек опита да мине покрай двама защитника в наказателното поле и падна на земята, претендирайки за дузпа. В интерес на истината първо Ериксен подпря леко нападателя на Юнайтед, но след това Уелбек сам потърси контакт с Кирикеш и Уеб вероятно се повлия от второто действие и отказа да отсъди нарушение.

Дейвид Мойс опита да оживи атаката на отбора си, извършвайки двойна, много офанзивна смяна. Той извади Смолинг и Карик и пусна в игра Шинджи Кагава и Хавиер Ернандес. Този риск обаче бе наказан, тъй като Тотнъм вкара втори гол. След контраатака Ленън бе изведен в коридор, навлезе в наказателното поле и центрира, топката рикошира в защитник и дойде идеално лесна за Кристиан Ериксен, който изпревари Валенсия и от упор засече с глава в мрежата.

Юнайтед обаче отговори мигновено и изравни само минута по-късно. Дани Уелбек бе изведен отдясно и излезе сам срещу Лорис и макар да бе от странична позиция, успя технично да го прехвърли.

Голът веднага вдъхна ентусиазъм в играта на Юнайтед и те притиснаха съперника си. Аднан Янузай нанесе много опасен удар, след който топката профуча покрай страничната греда.

Малко след това Ернандес и Уелбек размениха хубаво двойно подаване и мексиканецът изскочи зад защитата в наказателното поле, но си поведе лошо топката и я изгуби.

Натискът на Червените Дяволи бе сериозен. Кагава също успя да премине между двама защитника в наказателното поле, но след това опитът му да намери съотборник бе пресечен. В следващата атака пък Янузай проби покрай аутлинията и центрира ниско по земя, на първата греда Ернандес технично отклони с петичка, но Лорис бе застанал точно там и успя да спаси.

Аарън Ленън можеше да сложи точка на спора в 83-та минута, когато при контраатака финтира успешно двама защитници близо до наказателното поле, но след това вместо да потърси непокрит съотборник се полакоми да стреля от диагонална позиция и прати топката в ръцете на вратаря.

Последва нова вълна от атаки за Юнайтед. В 86-та минута Ашли Йънг получи извеждащ пас в наказателното поле и след като Лорис излезе много неразчетено, Йънг го прехвърли. Защитник пресече насочената към вратата топка, но в същото време с инерцията си Лорис определено фаулира Йънг. Хауърд Уеб обаче отново отказа да отсъди нарушение.

В 89-та минута Уейн Рууни нанесе не много силен, но много точен удар до страничната греда и принуди Уго Лорис да се хвърля, за да избие в корнер. След центрирането Джони Евънс засече отблизо с глава и Лорис едва изби от голлинията. При следващия корнер защитник трябваше да чисти от голлинията. След трето центриране пък Рууни засече с глава малко над вратата.