Юнайтед 1 Тотнъм 0

Манчестър Юнайтед записа минимална победа с 1-0 над Тотнъм Хотспър на Олд Трафорд в десетия кръг на Висшата Лига.

Единственото попадение за Червените Дяволи отбеляза Антони Марсиал, който се появи като резерва през втората част.

Жозе Моуриньо изненада със схемата на игра, като заложи на 3-5-2, а в центъра на защитата се завърна Ерик Байи.

В състава на Тотнъм отсъсташе голямата им звезда Хари Кейн, който е контузен. В негово отсъствие Шпорите играха през по-голямата част от мача без типичен централен нападател.

През първото полувреме нямапе особени положения и пред двете врати. Все пак в края му Давид де Хеа спаси удар на Ерик Дайър след разбъркване от ъглов удар.

Второто полувреме започна с натиск на Юнайтед, като още в 55-та минута Хенрик Микитарян отправи далечен удар, който обаче премина над напречната греда.

Последваха силни минути за Червените Дяволи. Маркъс Рашфорд можеше да отбележи на празна врата отблизо, но в последния момент бе изпреварен от Бен Дейвис.

Малко след това положение се откри и пред Ромелу Лукаку, който пропусна. В 65-та минута пък мощен удар на Антонио Валенсия профуча на сантиметри от гредата.

В 77-та минута чудесна възможност за гол се откри пред гостите от Тотнъм. Кристиан Ериксен намери с прекрасен пас Деле Али, който обаче не успя да засече добре топката и тя мина встрани от гредата.

Две минути по-късно Ромелу Лукаку нацели гредата, надскочайки сънародника си Алдервайрелд, след центриране отдясно.

В 82-та минута Антони Марсиал, който се появи като резерва на мястото на Маркъс Рашфорд, се разписа във вратата на Шпорите. Давид де Хея вкара топката в игра след изпълнение на аут. Топката попадна в Лукаку, който изведе с глава Марсиал. Франският нападател напредна и преодоля Лорис, откривайки резултата.

Това бе четвърти гол за Марсиал, след като е влязъл като резерва, и общо седми за сезона.

В 90-та минута друга резерва Джеси Лингард можеше да реши всичко в двубоя, но притиснат от Ериксен, стреля много неточно.

Манчестър Юнайтед 1-0 Тотнъм Хотспър
1-0 Марсиал 81′

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Байи, Валенсия, Джоунс, Смолинг, Йънг (Дармиан 90), Ерера, Матич, Микитарян (Лингард 65), Лукаку, Рашфорд (Марсиал 70)

Тотнъм Хотспър: Лорис, Орие, Дейвис, Алдервейрелд, Вертонген, Дайър, Уинкс, Ериксен, Али, Сисоко (Дембеле 62), Сон (Йоренте 62)

Rating: 5.0/5 (2 votes cast)