Юнайтед 1 Севиля 3

Манчестър Юнайтед загуби с 1:3 от Севиля в бенефиса на Рио Фърдинанд на Олд Трафорд.

Преди началото на мача футболистите и на двата отбора направиха шпалир на Рио Фърдинанд в чиято чест бе тази среща, а освен това сърцатият бранител получи и специален признателен плакет преди двубоя.

Срещата не започна особено интересно и през първите няколко минути играта бе твърде бавна.

В 16-ата минута домакините създадоха и първата си по-добра ситуация в срещата.  Aднан Янузай намери Анхело Енрикес с хубаво подаване, а чилийският младок отправи мощен и нисък удар, но право в противниковия вратар Бето. Кълбото се отби в гърдите на стража на Севиля и в крайна сметка опасността бе предотвратена.

При първата си по-сериозна атака гостите стигнаха до попадение, което бе дело на Витоло в 21-ата минута. Диего Пероти намери с прекрасно извеждащо подаване своя съотборник и го изведе в наказателното поле сам срещу стража на домакините де Хеа. Витоло от своя страна технично матира с удар стража на Юнайтед и прати топката в мрежата.

Maрко Марин обаче хвърли в шок домакините, след като в 25-ата минута удвои преднината на Севиля. Германецът даде началото на страхотна атака за Севиля и направи хубав пробив през центъра на терена, след което видя Карлос Бака около дъгата и му подаде. Последният от своя страна изведе също с къс пас нахлулия в наказателното поле Витоло, който намери Марин сам пред малкия пеналт и немецът реализира.

Няколко минути след това Шинджи Кагава имаше добър шанс да намали изоставането на тима си, но от добра позиция прати топката в аут.

В 40-ата минута стражът на севилци Бето имаше работа на вратата си и се наложи да спасява удар на Кагава с глава.

Минута след това Марин пропусна да направи резултата класически, но де Хеа успя да спаси страхотния му удар.

Второто полувреме започна с шанс пред Янузай. Андерсон свърши отлична работа и се доближи до наказателното поле, след което видя своя съотборник, но ударът на последния мина над вратата.

Фабио да Силва и Джеси Лингард също пробваха удари от дистанция, но и тя нямаха особено голям късмет.

Антонио Валенсия все пак съумя да намали в 65-ата минута. Аднан Янузай намери еквадореца около далечната греда и южноамериканецът добута топката във вратата, за да вкара.

Няколко минути по-късно пък Бютнер и Карик отправиха удари при добра атака на Юнайтед, организирана от Гигс. Те обаче бяха отразени от противниковия вратар.

В 82-ата минута Рио Фърдинанд бе заменен, като всички на стадиона го аплодираха.

Малко преди края на мача Уилфред Заха бе на косъм да изравни, но ударът му мина покрай лявата греда.

Севиля сложи край на спора с трети гол в продължението на мача, дело на Рабало.

MAНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 1-3 СЕВИЛЯ
0:1 Витоло 21′