Юнайтед 1 Саутхемптън 1

adnanvssouthМанчестър Юнайтед завърши наравно 1-1 със Саутхемптън на Олд Трафорд в поредния мач от Висшата Лига.

Робин ван Перси откри в средата на първото полувреме, след това шампионите удариха две греди, преди да бъдат наказани от Адам Лалана малко преди края.

Факт е, че Светците изиграха силен двубой и продължиха с отличното си представяне, като вече има 15 точки, докато Юнайтед е с 11 в средата на класирането.

Робин ван Перси, който бе под съмнение, започна в атака за домакините. Играчът на момента – Аднан Янузай, запази мястото си сред титулярите, а в атака Юнайтед бе впечатляващ с присъствието още на Уейн Рууни и Луиш Нани.

Интересно е, че в защита липсваха Неманя Видич и Рио Фърдинанд, които играха при загубата от Уест Бромич в последното домакинство на състава.

Гостите започнаха агресивно, като опитваха преса в половината на домакините и това пообърка малко хората на Дейвид Мойс. Може би и затова добри положения липсваха в първите минути.

В 9-ата минута Стивън Дейвис се справи добре по десния фланг и центрира, а Джей Родригес стреля с глава, но неточно. Домакините отговориха с точен изстрел на Ван Перси, но право в ръцете на Боруц.

В средата на първата част Уейн Рууни загуби топката пред наказателното поле на Юнайтед, Лалана веднага подаде на свободния Пабло Освалдо, който обаче макар и точно, стреля сравнително слабо и Де Хеа спаси.

Това се оказа важно, защото малко след това Юнайтед. Янузай даде отличен пас зад защитата към Рууни, който обаче бе съвсем малко, но зад отбраната. Нападателят не успя да преодолее Боруц, но след това Ван Перси успя да овладее и с удар по диагонала реализира 4-ия си гол в Лигата и 7-и във всички турнири. Холандецът не бе вкарвал в първенството от средата на септември.

Само 2 минути по-късно Юнайтед почти удвои аванса си. Нани подаде към точката за дузпата, където Рууни се освободи, обърна се и стреля мощно, но топката се отби от напречната греда.

Попадението разстрои играта на Саутхемптън и до почивката гостите стигнаха единствено до далечен удар на Ловрен, който обаче бе спасен сигурно от Де Хеа. Домакините пък можеха да бъдат доволни от аванса, който имаха след 45 минути.

След почивката двубоят продължи да бъде равностоен, като в нито един момент домакините не наложиха тотално предимство в търсенето на второ попадение, с което да си гарантират успеха.

Все пак в 63-ата минута те можеха и да го направят, когато след корнер Ван Перси засече с глава, но в гредата. При последвалото разбъркване Нани не успя да преодолее Боруц пак след изстрел с глава.

Янузай пък впечатли с няколко извеждащи подавания, като при една ситуация в 80-ата минута почти изведе Дани Уелбек сам срещу вратаря, преди последния да се забави и да загуби от Морган Шнайдерлен.

Саутхемптън обаче търсеше своите моменти и пренесе играта в половината на съперника. Светците не бяха прецизни в последната една-трета от терена, но не се отказаха и в 89-ата минута усилията им бяха възнаградени.

След корнер топката бе пратена на границата на вратарското поле, където Деян Ловрен я отклони, а застаналия пред Давид де Хеа Адам Лалана направи финалното докосване, за да разочарова тотално Дейвид Мойс.