Юнайтед 1 Ростов 0

Манчестър Юнайтед постигна минималната победас 1-0 над Ростов и продължава на четвъртфиналите в Лига Европа.

Червените Дяволи имаха пълно превъзходство през целия двубой на Олд Трафорд, но направиха доста сериозни пропуски, а пък Златан Ибрахимович удари греда. Все пак 20 минути преди края на двубоя Хуан Мата донесе успеха на Юнайтед след асистенция на Златан Ибрахимович.

Лошата новина за мениджъра Жозе Моуриньо е, че Пол Погба и Дейли Блинд трябваше да напуснат терена принудително, след като получи контузии.

Още от самото начало Юнайтед се втурна в атака и в 5-ата минута след центриране от корнер Маркос Рохо стреля с глава, но вратарят Никита Медведев изби топката под гредата. След това Ибрахимович опита добавка от малък ъгъл, но бе блокиран в последния момент.

В 29-ата минута Червените Дяволи имаха претенции за дузпа, след като вратарят Медведев изблъска в гръб Хенрик Микитарян в малкия пеналт, преди да боксира топката. Реферът от Литва Мазейка обаче подмина ситуацията и пусна сериозна аванта на Ростов.

При следващата атака Мата изведе Микитарян зад руската отбрана, той се опита да прехвърли излезлия напред Медведев, но не уцели вратата. Малко след това бърза атака на Юнайтед завърши с пробив и мощен изстрел отляво по диагонала на Ибрахимович, който разтресе лявата греда.

В самия край на полувремето Ерохин отправи първия удар по посока на английската врата, но топката прелетя далеч встрани. При ответната атака Погба получи удобна топка на дъгата и шутира фронтално, вратарят Медведев с хубав плонж успя да спаси.

В началото на второто полувреме Юнайтед трябваше да направи принудителна сменя, след като Пол Погба получи разтежение и бе заменен от Маруан Фелайни.

Възпитаниците на Жозе Моуриньо продължиха да нападат в търсене на гол, а гостите се защитаваха с дълбоко в своята половина, макар че нулевото равенство не ги устройваше.

В 54-ата минута все пак Серхио Ромеро трябваше да се посъбуди, след като Сердар Азмун отправи коварен удар и се наложи аржентинският страж да избива в корнер.

След час игра Юнайтед трябваше да направи още една принудителна смяна, след като Дейли Блинд също се контузи, а Фил Джоунс влезе на негово място.

В 71-ата минута защитата на Ростов се пречупи. Руснаците сбъркаха в изнасянето и след бърза контраатака Микитарян пусна остра топка в наказателното поле, където Ибрахимович брилянтно я продължи с пета за Мата, който отблизо оплете топката в мрежата.

В 79-ата Ростов бе близо да смълчи Олд Трафорд, след като резервата Бухаров стреля с глава и Ромеро едва изби коварната топка в корнер.

В крайна сметка Юнайтед не изпусна победата и си подпечата класиране на четвъртфиналите, където в петък ще очаква следващия си съперник.

Манчестър Юнайтед 1-0 Ростов
1-0 Мата 71

Манчестър Юнайтед: Ромеро, Байи, Смолинг, Рохо, Валенсия, Ерера, Погба (Фелайни 48), Блинд (Джоунс 64), Мата, Микитарян, Ибрахимович.

Ростов: Медведев, Байрамян (Киреев 81), Мевля, Навас, Кудряшов, Терентжев, Нобоа, Препелица, Ерохин, Азмун (Бухаров 62), Полоз

Rating: 5.0/5 (1 vote cast)