Юнайтед 1 Клуб Америка 1

Хуант Мата вкара първия гол за Юнайтед на турнетоМанчестър Юнайтед започна предсезонното си турне в Съединените щатите с равенство 1-1 срещу Клуб Америка във Финикс.

Неофициален дебют за Юнайтед направи новото попълнение Лий Грант, който бе на вратата на Червените Дяволи през първата част. През второто полувреме игрово време получиха и възпитаниците на Академията Тахит Чонг, Мейсън Грийнууд и Анхел Гомес.

Тахит Чонг с неофициален дебют за първия отбор на Юнайтед

Клуб Америка откри резултата след час игра благодарение на мощен удар с глава на Хенри Мартин. Хуан Мата успя да изравни за Юнайтед десет минути преди края на срещата.

Момчетата на Жозе Моуриньо започнаха двубоя доста оживено и Антони Марсиал имаше няколко възможности пред вратата на мексиканците в началните минути.

След само 15 минути игра Червените Дяволи нацелиха гредата на Клуб Америка, след чудесен удар на Хуан Мата.

Лий Грант също трябваше да се намесва на вратата на Юнайтед, след като десният бек на мексиканците Пол Агуилар отправи хубав удар. Минути по-късно Клуб Америка имаха още една възможност, но Роджър Мартинез не успя да преодолее Грант.

През втората част Грант отстъпи мястото си на младия вратар Джоел Перейра. Перейра обаче не успя да се справи с мощния удар с глава на Хенри Мартин, който откри резултата в полза на отбора от Мексико.

След попадението на Клуб Америка, Люк Шоу имаше шанс да възстанови равенството, но ударът му с десния крак премина встрани.

И двата отбора направиха няколко промени, като 19-годишният Тахит Чонг и 16-годишният Мейсън Грийнууд записаха неофициалните си дебюти за първия отбор.

И именно центриране на Чонг доведе до изравнителния гол на Хуан Мата в 78-та минута.

Следващият мач на момчетата на Жозе Моуриньо е в неделя (22 юли) срещу Сан Хосе Ърткуейкс в Санта Клара.

Манчестър Юнайтед 1 – 1 Клуб Америка
0-1 Хенри Мартин 60′
1-1 Хуан Мата 78′

Състав: Грант (Дж. Перейра 46′); Валенсия (Фосу-Менса 46′), Байи, Смолинг, Шоу (Грийнууд 76′); Ерера, МакТомини (Туанзебе 87′), А. Перейра; Мата (Гомес 87′), Марсиал (Чонг 76′), Митчел (Дармиан 61′)
Неизползван резерви: Уилямс, Хамилтън, Гарнър, Боуи

Rating: 4.0/5 (1 vote cast)