Юнайтед 1 Заря 0

ibrascoresМанчестър Юнайтед стигна до първа победа в груповата фаза на Лига Европа, след 1-0 срещу Заря Луганск.

Украинският тим се държа достойно на Олд Трафорд, но една малка грешка в защита бе достатъчна за попадение на Златан Ибрахимович.

Началните минути от двубоя в Манчестър бяха лишени от всякаква интрига, като Зоря демонстрира отлично подредена игра и не позволяваше много свободна игра на домакините.

В 20-та минута Маркъс Рашфорд отправи истински снаряд от десетина метра, но топката разтресе напречната греда за първата опасност в мача.

До края на полувремето Хуан Мата имаше страхотен шанс, но ударът му с глава мина малко над гредата, а Маруан Фелайни също не намери очертанията на вратата при едно разиграване от корнер в 41-та минута.

Страхотен пробив на Караваев по десния фланг започна добре полувремето за Заря, и малко не достигна на Любенович да засече в мрежата. Добър удар отправи и Паулиньо в 66-та минута, за да накара Ромеро да показва качества на вратата.

Уейн Рууни се появи на терена в 67-та минута, в опита на Жозе Моуриньо да счупи двете нули.

Само минута по-късно, Златан Ибрахимович откри резултата, с първия точен удар за второто полувреме от страна на Манчестър Юнайтед.

Рууни от точката на дузпата не успя да шутира, но някак си топката стигна до Златан, и той с глава чукна точно до гредата за 1-0. Това бе и четвърти гол в четири мача на Олд Трафорд за Ибрахимович.

Малко по-късно в игра влязоха и Антони Марсиал, и Ашли Йънг. Червените Дяволи обаче така и не стори нищо особено в заключителните моменти и Зоря дори на няколко пъти погледна към вратата на домакините, в търсене на изравняване.

Все пак, без да блести, Юннайтед стигна до три точки, първи за тима в групата.

В Група А Фенербахче поведоха с четири точки, пред Фейенорд и Юнайтед с по три, и Заря с една.

Манчестър Юнайтед 1-0 Заря Луганск
1-0 Ибрахимович 69

Манчестър Юнайтед: Ромеро; Фосу-Менса (Марсиал 73), Байи, Смолинг, Рохо; Фелайни, Погба; Лингард (Рууни 67), Мата (Йънг 73), Рашфорд; Ибрахимович