Юнайтед 1 Байерн 1

vidicscoringbayeМанчестър Юнайтед ще пътува до Германия с големи надежди да се класира за полуфиналите на Шампионската Лига, след равенство 1-1 срещу Байерн Мюнхен на Олд Трафорд.

Неманя Видич изведе Юнайтед напред в резултата, след като засече с глава центриране от корнер, а Бастиан Швайнщайгер изравни за Баварците, преди да бъде изгонен за втори жълт картон в края на двубоя.

Червените Дяволи започнаха доста ентусиазирано и още в третата минута Дани Уелбек вкара топката във вратата на гостите, но реферът Карлос Веласко отмени попадението.

Байерн очаквано имаха предимство в притежанието на топката, но защитата на Юнайтед успяваше да се справи с дружни усилия. Ариен Робен отправи изненадващ диагонален удар, но холандецът не бе настроил мерника си. Дани Уелбек бе един от най-активните в редиците на домакините, като неговите хрумвания объркваха бранителите на съперника.

Бяха изминали десетина минути игра, когато се стигна до първия сериозен пропуск. Франк Рибери игра на двойно подаване с Робен и центрира почти от аутлинията. В малкия пеналт най-находчив се оказа добре пласираният Томас Мюлер, но той изненадващо не успя да засече кълбото.

Гостуващият тим натисна противника си сериозно в неговата половина. Юнайтед все по-трудно успяваше да стигне до топката и имаше едва 30% владеене към средата на първото полувреме.

Франк Рибери реши да пробва късмета си със силен удар с левия крак от дистанция, но той прелетя доста встрани от вратата на Червените Дяволи. Индивидуален пробив на бека Рафиня завърши с тупалка в тялото на бранител с червена фланелка.

Половин час след началото на срещата Ариен Робен отново показа своя специалитет – остър финт по дясното крило бе последван с пробив към центъра и фалцов удар по диагонала с левия крак. Давид Де Хеа обаче внимаваше и успя да избие насочената в долния му десен ъгъл топка.

Веднага след това и Юнайтед показа зъби. Дани Уелбек стреля от средно разстояние, но Мануел Нойер бе заел добра позиция и улови спокойно. После Рууни шутира от петнайсетина метра, но в тялото на Филип Лам.

В 40-тата минута Дани Уелбек беше изведен по чудесен начин от Уейн Рууни, но, оставайки сам срещу вратаря на Байерн, не успя да се разпише.

Точно в края на първата част Юнайтед сътвори бърза контраатака, завършена с много силен изстрел отдясно на Антонио Валенсия, при който топката се отби от крака на Давид Алаба, а при последвалия корнер не се случи нищо опасно.

След подновяването на играта Байерн се втурна напред и Бастиан Швайнщайгер шутира в наказателното поле. За негово съжаление топката мина покрай десния страничен стълб. На отсрещната врата Уейн Рууни отправи точен, но слаб удар с глава.

Баварците отново пренесоха играта в половината на противника си. Ариен Робен игра на двойно с Швайнщайгер и нанесе плътен удар, но Рио Фърдинанд се изпречи на пътя на топката. Последва снаряд и на Кроос, но „стената“ от футболисти на Юнайтед се оказа непреодолима за пореден път.

В 58-та минута Манчестър Юнайтед откри резултата след изпълнение на корнер. Неманя Видич бе оставен напълно непокрит и от около осем метра нанесе страхотен удар с глава, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Доминацията на Байерн в контрола на топката продължи, но така и не се стигаше до опасности пред Де Хеа. Джером Боатенг отправи такъв, но вратарят на домакините се намеси.

В 66-та минута Байерн успя да изравни резултата. Рафиня центрира отдясно и влезлият като смяна Марио Манджукич свали с глава към точката на дузпата. Там Бастиан Швайнщайгер засече топката от ждроб с левия крак и я прати в горния ляв ъгъл на Де Хеа.

Малко след това изстрел на Ариен Робен профуча покрай гредата. В наказателното поле на Байерн пък се стигна до доста дискусионен момент. Антонио Валенсия, който вече имаше жълт картон, влезе по безумен начин в краката на Боатенг, но реферът спести втори жълт картон.

В 78-та минута Баварците имаха отлична възможност да обърнат резултата. Появилият се като смяна Марио Гьотце задържа умело за Ариен Робен, който направи крачка встрани и стреля, но на педя от лявата греда. После прострелно центриране на Рибери отдясно не намери негов съотборник.

В последната минута на редовното време Швайнщайгер направи ненужен шпагат в половината на противника срещу Уейн Рууни и получи втори жълт картон, след което беше изгонен. Освен него реваншът идната седмица ще пропусне и Хави Мартинес, заради натрупани жълти картони.