Юнайтед 0 Челси 0

Манчестър Юнайтед и Челси завършиха наравно 0:0 при дебюта на Дейвид Мойс на Олд Трафорд.

Първото полувреме завърши без реална опасност за двамата вратари. След почивката имаше малко повече емоции. Най-вече заради апелите за дузпа. Първо Юнайтед поиска такава за игра с ръка на Лампард в наказателното. След това Ашли Коул се метна, в опит да изиграе рефера Мартин Аткинсън, но той не се хвана. За първи път от 78 г. насам тези два отбора завършиха при нулево равенство на Олд Трафорд.

За Дейвид Мойс това беше първи мач в Театъра на мечтите като мениджър на Манчестър Юнайтед. Шотландецът направи само една промяна в състава, който победи Суонзи в първия кръг, но тя беше значителна. Уейн Рууни зае мястото на ветерана Райън Гигс. Ашли Йънг, който се възстанови от контузията си, беше на скамейката, като се появи в състава за първи път от април насам.

Жозе Моуриньо пък рядко губи срещу Манчестър Юнайтед. Мениджърът на Челси направи изненадващи промени в своя тим. Кевин де Брюин и Андре Шюрле започнаха титуляри, докато Хуан Мата остана на пейката. Демба Ба дори не пътува с отбора заради травма.

Началото на срещата бе доста спокойно. Двата тима не се хвърлиха в атаки, а действаха предпазливо. Първият шанс бе чак в 10-ата минута. Де Хея трябваше да се намесва, за да спаси удар на Оскар.

След това Робин ван Перси овладя добре пред наказателното поле, влезе наляво и стреля в близкия ъгъл, но уцели мрежата от външната страна. След това Евра центрира отляво, но холандецът не успя да засече добре топката с глава и тя отиде в аут.

При една добра атака отдясно с участието на Фил Джоунс, защитата на Челси успя да избие пред наказателното поле, където Том Клевърли стреля мощно от движение, но прати топката над вратата.

Юнайтед контролираше случващото се на терена, но чистите положения липсваха. В края на първото полувреме Челси отправи втория си точен удар в мача. Оскар получи топката пред наказателното поле и стреля, но в удара му нямаше сила и бе право в ръцете на де Хея.

Никой от мениджърите не направи промени на почивката. Юнайтед започна по-активно, но първият точен удар бе от Челси. Еден Азар стреля силно по земята от дистанция, право в обятията на де Хея.

Уелбек получи топката отляво и след като се почуди какво да я прави, реши да стреля директно към вратата, вместо да подаде на ван Перси или Рууни. Ударът бе далеч над вратата.

Най-хубавият шанс в мача до този момент бе в 56-ата минута. Рууни овладя топката пред наказателното поле, избегна два шпагата и вместо да стреля пусна хитро топката към Уелбек. Той се завъртя и стреля, но отново далеч от целта.

И двата отбора пропуснаха добри възможности за контраатака заради сбъркани елементарни подавания. При липсата на чист нападател за Челси Гари Кейхил реши да свърши работата на атаката и стреля с всичка сила от 40 метра. Де Хея улови.

Юнайтед поиска дузпа след като шут на Том Клевърли срещна ръката на Франк Лампард, но реферът Аткинсън не отсъди такава. Повторенията показаха, че от Юнайтед са имали право да искат дузпа.

След това Рууни опита късмета си от дистанция, а Оскар не успя да засече добро центриране на Азар. Ашли Йънг се завърна в игра, като влезе на мястото на Валенсия в 66-та минута.

Ашли Коул опита да хитрува и да спечели дузпа за Челси при един пробив в наказателното поле. Той се промъкна зад Джоунс и падна, но повторенията ясно показаха, че няма никакво нарушение.

Уейн Рууни бе един от най-добрите на терена и след добро взаимодействие с Уелбек стреля от 25 метра, но Петер Чех се разтегна и изби в корнер. Към края центриране отдясно на Джоунс не бе избито добре от защитата на Челси и Ван Перси стреля от воле от наказателното поле, но уцели тялото на Микел.

В крайна сметка срещата приключи при резултат 0:0. Последният мач при този резултат на Олд Трафорд бе срещу Арсенал през 2009г.

Манчестър Юнайтед 0-0 Челси

Манчестър Юнайтед: Де Хея, Джоунс, Фърдинанд, Видич, Евра, Карик, Клевърли, Валенсия (Йънг 66), Рууни, Уелбек (Гигс 78), Ван Перси.

Челси: Чех, Иванович, Кейхил, Тери, Коул, Рамирес, Лампард, Де Брюин (Торес 60), Оскар, Азар (Аспиликуета 90+), Шюрле (Микел 87).

Жълти картони: Де Брюин, Торес (Челси)