Юнайтед 0 Хъл Сити 0

Манчестър Юнайтед завърши при нулево равенството двубоя срещу Хъл Сити от Висшата Лига в сряда вечерта на Олд Трафорд.

Червените Дяволи доминираха през цялото време на двубоя, но Тигрите бяха добре организирани в защита, която се справи с набезите на домакините.

В състава на Юнайтед нямаше изненади, въпреки че Моуриньо направи девет промени от мача с Уигън Атлетик за ФА Къп през уикенда. Пол Погба и Златан Ибрахимович се завърнаха сред титулярите, а Хенрик Микитарян и Маркъс Рашфорд също стартираха. За гостите Ниасе водеше нападението, а Евандро и Маркович бяха титуляри.

Домакините очаквано заиграха активно, но без да имат кой знае какви положения. В 14-ата минута Ибрахимович стреля извън наказателното поле, но Якупович успя да избие. След последвалия корнер Рашфорд върна атрактивно с пета, но Рохо прати топката над вратата.

В 17-ата минута Дейли Блинд стреля към вратата на Хъл от въздуха, но ударът му не беше точен. Последваха минути, в които пред вратата на Якупович не се случваше кой знае какво. Погба бе доста пасивен и домакините нямаха добри идеи в нападение.

В 34-ата минута Ибрахимович бе изведен в лявата част на наказателното поле, но ударът му бе твърде слаб и вратарят на гостите не бе затруднен.

В 41-ата дойде и най-добрата сиутация за Червените Дяволи. Ибра отклони едно подаване към себе си, зад гърба си, извеждайки по този начин Погба сам срещу вратаря. Французинът стреля силно с левия крак, но прати топката близо до Якупович, който успя да избие над вратата.

В самото начало на второто полувреме Моуриньо пусна Уейн Рууни на мястото на Майкъл Карик, но това не промени кой знае играта на домакините. Гостите продължиха да се бранят добре и да не дават сериозни шансове на Юнайтед.

В 56-ата минута дълга топка от Погба изведе Рашфорд, който овладя брилянтно, но изстрелът му след това беше доста слаб и неточен.

С напредването на времето възпитаниците на Жозе Моуриньо започнаха още по-яростно да търсят гола. Подаване към Смолинг бе върнато с глава към напълно свободния Мата, който от 2-3 метра засече, но Якупович отрази с фантастичен рефлекс, за да запази равенството.

Увлечени в непрекъснати атакива, Юнайтед отвори пространства в защитата си и в 85-ата минута при една контра на Хъл Лазар Маркович стреля от границата на наказателното поле, но топката разтърси дясната греда.

В края на редовното време Абел Ернандес бе на път да се измъкне съм срещу вратаря, но не успя да си поведе добре топката с глава и изстрелът му беше твърде слаб.

В последните минути Якупович окончателно се превърна в герой за Хъл, спасявайки удари на Рохо и Погба. Така двата отбора завършиха наравно, а Юнайтед не успя да се възползва от грешки на съперниците си и да се приближи още по-близо до четвъртата позиция във Висшата Лига.

Манчестър Юнайтед 0-0 Хъл Сити

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Валенсия, Джоунс (Смолинг 55), Рохо, Блинд, Карик (Рууни 46), Ерера, Погба, Микитарян (Мата 61), Рашфорд, Ибрахимович

Хъл Сити: Якупович, Таймън (Ранокиа 66), Доусън, Магуайър, Робъртсън, Мейлър, Хъдълстоун, Маркович, Клъкъс, Евандро (Елабделауи 71), Ниас (Ернандес 68)

Rating: 3.0/5 (2 votes cast)