Юнайтед 0 Съндърланд 1

manutdsunderlandРайън Гигс записа първа загуба като временен мениджър на Манчестър Юнайтед, след като Съндърланд записа минимален успех с 1-0 на Олд Трафорд мач от 37-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение бе дело на Себастиан Ларсон в 30-ата минута, а в основата на него бе Конър Уикъм, който центрира перфектно и шведът с воле от близка дистанция се разписа във вратата на Де Хеа.

Началото на мача бе добро за Юнайтед и домакините владееха инициативата. През първите минути опасните ситуации липсваха, но Йънг пробва да вкара атрактивен гол с хубаво воле в 7-ата минута, но Маноне бе на мястото си и безпроблемно улови топката.

Няколко минути след това отново бившият футболист на Астън Вила пробва късмета си с удар, който и този път не представляваше особено голяма опасност за противниковата врата.

Черните Котки показаха признаци на подобрение в 14-ата минута, когато Джонсън отправи амбициозен удар от 30 метра, който обаче премина близо до далечната греда на Де Хеа.

В 16-ата минута О’Шей бе много близо да си вкара автогол и да даде предимство на домакините, след като положи крак при удар на Карик, но за негово щастие топката излезе в корнер.

Няколко минути след това Червените Дяволи бяха на косъм от гола, след като удар на Нани мина на сантиметри от целта при хубава атака за Юнайтед.

В 20-ата минута при изпълнение на ъглов удар Евра можеше да създаде сериозни проблеми на Съндърланд, но Маноне излезе навреме и изби топката.

В следващите минути не се случи нищо кой знае колко интересно на терена, но гостите шокиращо откриха резултата в 30-ата минута след гол на Себастиан Ларсон. Уикъм центрира около точката на корнера в наказателното поле на Юнайтед, където връхлитащият Ларсон с хубаво воле по земята матира Де Хеа и даде аванс на Съндърланд.

В минутите до края на полувремето Червените Дяволи така и не успяха да реагират и да изравнят резултата, макар че създадоха няколко добри атаки

В самия край на частта Ернандес намери Нани на добра позиция, но Кетърмоул изчисти топката. Домакините отново подхванаха атаката си и Нани видя Мата, който от дистанция отправи хубав удар, но Маноне спаси вратата си.

Второто полувреме започна с прекрасен шанс за Юнайтед в 51-ата минута. Eвра проби отляво и подаде към Ернандес, който опита да засече топката от близка дистанция, но бранител на гостите изчисти в корнер.

В 55-ата минута пък Маноне се намеси авторитетно след силен удар на Янузай. Битката на терена продължи и Червените Дяволи пропуснаха още един шанс няколко минути след това.

След изпълнение на корнер Маноне не успя да изчисти и Видич се оказа на прекрасна позиция да вкара от близка дистанция след удар с глава, но не успя да намери рамката на вратата. В тази ситуация домакините имаха претенции, че футболист на Съндърланд е играл с ръка в наказателното поле, но Хауърд Уеб подмина ситуацията.

В 72-ата минута гостите бяха на косъм от втори гол. Удар на Джакерини срещна гредата, а Колбак бе доста неточен при добавката.

Минута след това гостите бяха на косъм да си платят за сериозния пропуск. Джоунс отправи удар ниско в наказателното поле, там бе Робин ван Перси, който се намираше на предната греда и можеше да реализира при завръщането си на терена, но Маноне изби топката след удара му.

В следващите минути Юнайтед увеличи натиска над противника си и имаха някои добри шансове за гол. В 77-ата минута прекрасен удар на Уелбек мина много малко над напречната греда.

Няколко минути след това Ернандес имаше доста добър шанс да изравни, но от близка дистанция с левия крак прати топката доста изненадващо над вратата. До края домакините така и не успяха да стигнат поне до изравнителен гол, а в 84-ата минута гредата ги спаси отново, този път след удар на Борини.