Юнайтед 0 Сан Хосе 0

Алексис записа първи мач от турнето на ЮнайтедМанчестър Юнайтед завърши наравно 0-0 във втория си двубой от предсезонната подготовка срещу Сан Хосе Ърткуейкс в Санта Клара.

И двата отбора имаха възможност да се поздравят с успеха, след като Ерик Байи нацели гредата, а Лий Грант трябваше да прави страхотни спасявания през второто полувреме.

Мачът започна добре за Юнайтед, които още в 4-та минута имаха шанс да открият резултата. Алексис Санчес центрира прекрасно топката от фаул, но ударът на Ерик Байи с глава нацели напречната греда.

Само три минути по-късно Червените Дяволи трябваше да направят принудителна смяна, след като Антонио Валенсия получи лека контузия. Матео Дармиан зае мястото на еквадореца, а Крис Смолинг получи капитанската лента.

В 30-та минута Санчес имаше възможност да открие резултата от пряк свободен удар, но топката премина покрай вратата на Сан Хосе.

Постепенно Ърткуейкс, които се намират в средата на сезона в МЛС, започнаха да намират своя ритъм и да диктуват темпото. Към края на първата част те имаха шанс да се разпишат във вратата на Червените Дяволи, но ударът на Дани Хьосен попадна в ръцете на Джоел Перейра.

Купища смени последваха в началото на второто полувреме. Куейкс замениха целият си състав, докато Юнайтед направи пет промени. Хуан Мата, Тим Фосу-Менс, Лий Грант, Аксел Туанзебе и Скот МакТомини се появиха на терена.

Сан Хосе има сериозно положение в налото на втората част, като шут на Казашвили бе изчистен от голлинията от Фосу-Менса.

Минута по-късно Грант се намеси чудесно, след като Куинтана се възползва от добро центриране на Вако от пряк свободен удар.

Алексис и Антони Марсиал взаимодействаха добре, но не успяха да завършат атака с гол във вратата на Ърткуейкс.

20 минути преди края Лий Грант направи спасяването на мача, след като отби далечния удар на Томи Томсън над гредата.

Към края на срещатата Жозе Моуриньо даде възможност за младежите Анхел Гомес, Мейсън Грийууд и Деметри Митчел.

Все пак срещата на Ливайс Стейдиъм в Санта Клара завърши при нулево равенство.

Юнайтед: Дж. Перейра (Грант 46); Валенсия (Дармиан 8), Байи (Туанзебе 46), Смолинг (Фосу-Менса 46), Шоу (Митчел 75); Ерера, Гарнър (МакТомини 46), А. Перейра (Гомес 83); Чонг (Мата 46), Марсиал, Алексис (Грийнууд 83).

Rating: 4.0/5 (2 votes cast)