Юнайтед 0 ПСЖ 2

uniteddissplosspsg

Манчестър Юнайтед завърши предсезонното си турне в САЩ със загуба 2-0 от Пари Сен-Жармен на Солджър Фийлд в Чикаго.

Блез Матуиди и Златан Ибрахимович вкараха попаденията за френския шампион през първото полувреме.

Уейн Рууни стартира на върха на атаката за Юнайтед, а зад него действаха Мемфис Депай, Хуан Мата и Ашли Йънг.

ПСЖ започна в предни позиции с Ибрахимович, Лукас Моура и Жан-Кевин Аугустин.

Френският шампион можеше да открие резултата още в 3-та минута, но Златан Ибрахимович не се възползва от подарък на Давид де Хеа. Испанският страж изчисти лошо топката, но Ибра я прати над вратата.
Юнайтед отговори с хубава комбинация между Швайнщайгер, Рууни и Депай, завършила с неточен изстрел на холандеца.

В средата на полувремето Ибрахимович пропусна с глава, а после попадение на Мата беше отменено заради засада.

В 25-ата минута Тиаго Силва пусна хубав пас към Блез Матуиди, който не се огъна под натиска на Фил Джоунс и търкулна топката в мрежата.

Десет минути по-късно ПСЖ стигна до втори гол. Негов автор стана Ибрахимович, който започна атаката през центъра и подаде на спринтиращия Максуел. Бразилецът му върна паса и за шведът не бе трудно от няколко метра да опъне мрежата.

До края на полувремето Максуел се изяви и в дефанзивен план, като изчисти в корнер удар на Депай. Де Хеа също показа класа, избивайки мощен шут на Лукас Моура.

Второто полувреме беше значително по-скучно. Много смени нарушиха ритъма на игра и на двата отбора, а Юнайтед така и не намери път към вратата на Пари Сен-Жармен.

С победата си Пари Сен-Жермен си осигури трофея Интернешънъл Чампиънс Къп.

Манчестър Юнайтед 0-2 Пари Сен-Жармен
0-1 Блез Матуиди 25′
0-2 Златан Ибрахимович 34′

Манчестър Юнайтед: Де Хеа (Джонстън 46′), Дармиан, Джоунс (Смолинг 65′), Блинд, Шоу (Валенсия 65′), Карик (Гос 81′), Швайщайгер (Шнайдерлин 46′), Мата (Лингард 81′), Мемфис, Йънг (Перейра), Рууни