Юнайтед 0 Евертън 1

vsevertonМанчестър Юнайтед загуби с 1-0 домакинството си на Евертън, след късен гол на Карамелите дело на Брайън Овиедо

Срещата бе истинско зрелище, с множество положения, три греди, атакуващ футбол, един гол и в крайна сметка три точки за Евертън.

Двубоят бе особено емоционален за Дейвид Мойс и Маруан Фелайни, които защитаваха цветовете на Евертън през последните години преди да станат Червени Дяволи в началото на този сезон.

През първото полувреме двата отбора си размениха по поне половин дузина чисти положения, но вратарите Давид де Хеа и Тим Хауърд бяха на висота.

Втората част започна приспивно и затворено, но постепенно играчите се развихриха и отново се стигна до уникални голови шансове, като в крайна сметка Евертън вкара веднъж и с това взе победата.

Срещата започна много живо с атаки и към двете врати. В 5-ата минута Уейн Рууни и Шинджи Кагава си размениха технично топката, при което англичанинът се освободи от защитата на Евертън и стреля от границата на наказателното поле, но над вратата. Отговорът на гостите бе мигновен.

Джеймс Макарти намери Ромелу Лукаку отляво, той се освободи по диагонала и шутира, но топката срещна тялото на Неманя Видич. Евертън продължи да атакува и в 9-ата минута създаде първата по-сериозна голова опасност.

Тогава Гарет Бари изведе Кевин Миралас по крилото, последва разък финт към центъра и страховита тупалка, но Давид де Хеа бе на мястото си и боксира. Атаките се редуваха една след друга и този път на ред бяха домакините.

Патрис Евра се пусна по лявото крило и центрира остро в пеналта на Карамелите, но там Уейн Рууни се размина с топката и пропусна да я прати в мрежата.

В 16-ата минута Юнайтед сътвори многоходова атака, при която Рууни се измъкна отляво и стреля силно от малък ъгъл, но Тим Хауърд спаси.

Пет минути по-късно най-силният играч на Евертън Ромелу Лукаку излъга Неманя Видич и се озова за миг сам срещу Давид де Хеа, но в последния момент Маруан Фелайни го блокира и му отне топката.

В 22-ата минута дойде и най-чистото положение за Юнайтед. Шинджи Кагава техничо се освободи от защитата на гостите и остана сам срещу Тим Хауърд, но не успя да го преодолее и да вкара.

Малко по-късно Червените Дяволи имаха апели за дузпа, за падане на Дани Уелбек, но наказателен удар не бе отсъден. Последва ново положение за домакините.

Рафаел проби отдясно и центрира перфектно в пеналта, където Райън Гигс стреля технично с глава, но прати топката до дясната греда.

Това бяха силните минути за Юнайтед и домакините удариха и гредата. Уейн Рууни стреля от упар, топката срещна крака на Силвен Дистен и се чукна в лявата греда, а след това и Тим Хауърд спаси удар на нападателя.

В 37-ата минута Юнайтед за втори път поиска дузпа, този път за игра с ръка на Фил Джагиелка, но съдията Аткинсън прецени, че действията на Ягиелка не са умишлени.

До края на полувремето двата отбора си размениха по още няколко положения, но Рос Баркли и Ромелу Лукаку за Евертън и Кагава и Рууни за Юнайтед пропуснаха да вкарат.

Второто полувреме започна с положение за Юнайтед. Дани Уелбек проби през центъра и се втурна към Тим Хауърд, но Ягиелка отново бе непреодолим и му отне топката.

Последва леко меле в наказателното поле на домакините, но там нямаше играч на Евертън, който да чукне топката в мрежата на Де Хеа. В 55-ата минута Кевин Миралас проби отляво и стреля силно от дъгата на наказателното поле, но над вратата.

След час игра мениджърът на Юнайтед Дейвид Мойс се опита да раздвижи играта и направи едновременно две смени, като на терена се появи Нани, който определено повлия на действията на Червените Дяволи, но Карамелите бързо влязоха в час.

В 67-ата минута Антонио Валенсия проби по дясното крило и центрира в наказателното поле на госитте, но там Рууни се размина с топката.

През това второ полувреме двата отбора залагаха на по-сигурните действия и головите положения определено липсваха, като играта се водеше основно в средата на терена.

Постепенно Юнайтед и Евертън се развихриха и така се стигна до 69-ата минута, когато Евертън сътвори най-чистото си положение в мача.

Тогава резервата Жерар Делофеу напарви уникален пробив по дясното крило и се озова сам срещу Давид де Хеа, последва удар, но де Хеа успя да спаси.

Последваха силни минути на Юнайтед, като Червените Дяволи изпуснаха уникални шансове за гол. В 71-ата минута Маруан Фелайни шутира до дясната греда.

Минута по-късно Патрис Евра стреля с глава от границата на вратарското поле, но Тим Хауърд показа световна класа и отрази, топката обаче попадна на главата на Дани Уелбек, който от близо я прати с глава в горната греда.

Тези пропуски изядоха главата на домакините. Първо в 85-ата минута Кевин Миралас от пряк свободен удар натресе гредата на домакините, а минута по-късно Антонио Валенсия изпусна Брайън Овиедо, който от пет метра простреля Давид де Хеа за 0:1.

До края Юнайтед се опита да стигне до точката, но така и не създаде голово положение и Евертън записа впечатляваща победа.