Юнайтед срещу Бъртън за Карабао Къп

Манчестър Юнайтед започва защитата на Купата на Лигата срещу Бъртън Албиън

Манчестър Юнайтед ще започне защитата на Купата на Лигата от третия кръг срещу отбора от Чампиъншип Бъртън Албиън.

Жребият, който бе теглен в четвъртък в Пекин, Китай, стана ясно, че Червените Дяволи ще посрещнат Пивоварите на Олд Трафорд в седмицата, която започва на 18 септември.

Тазгодишното издание на Купата на Лигата е спонсорирано от тайландската фирма Карабао.

От началото на този сезон възпитаниците на Найджъл Клъф записаха една победа и три загуби в четирите си мача в Чампиъншип. През миналия сезон една точка ги спаси от изпадане в Лига 1.

Юнайтед се е изправял срещу Бъртън два пъти – през 2006 в третия кръг на ФА Къп. Тогава Пивоварите, които играеха в Конференциите по онова, удържаха шокиращо нулево равенство на Пирели Стейдиъм. В преиграването на Олд Трафорд, обаче, Червените Дяволи победиха с 5-0 с два гола на Джозепе Роси и с по един на Кийрън Ричърдсън, Луи Саха и Райън Гигс.

През миналия сезон Манчестър Юнайтед триумфира с Купата на Лигата на Уембли след победа с 3-2 над Саутхамптън. По пътя към националния стадион Червените Дяволи записаха запомнящи се победи с 1-0 над Манчестър Сити в четвъртия кръг, както и срещу Уест Хам Юнайтед с 4-1 на Олд Трафорд в петия кръг.

Златан Ибрахимович, който отбеляза четири гола в турнира, пък си подели голмайсторския приз с Даниел Стъридж.