Шроусбъри 0 Юнайтед 3

jessefacupМанчестър Юнайтед се класира за шестия кръг на ФА Къп след убедителна победа с 3-0 като гост на Шроусбъри Таун на Грийнхаус Медоу.

Крис Смолинг, който беше капитан на Червените Дяволи в този мач, откри резултата в 37-та минута, а в самия край на първата част Хуан Мата удвои преднината на Юнайтед. През втората част Джеси Лингард сложи точка на спора с трето попадение във вратата на Шроусбъри.

Двубоят започна с натиск на Юнайтед, които стигнаха до изпълнение на корнер още във втората минута. Дейли Блинд центрира остро, но изстрелът с глава на Крис Смолинг бе неточен и топката излезе в аут.

В следващите минути Мемфис Депай на два пъти стреля от далечно разстояние, но изстрелите му за малко не прехвърлиха стадиона на домакините.

Все пак в десетата минута Депай уцели рамката на вратата, след хубав изтрел от точката на дузпата, но Лютвилер внимаваше и изби топката в ъглов удар.

Натискът на Юнайтед се засилваше, но чисти голови положения пред вратата на Шроусбъри липсваха.

В средата на първата част Червените Дяволи получиха право да изпълнят пряк свободен удар. Зад топката застана Мемфис Депай, който стреля много силно, но ударът му срещна главата на Антони Марсиал и топката излезе в аут.

Малко преди да измине половин час игра, Марсиал получи хубава топка в наказателното поле и стреля мигновено, но вратарят на домакините се справи отново.

Отборът на Шроусбъри се бранеше плътно в своята половина и разчиташе предимно на контраатаки, а тимът на Юнайтед така и не съумяваше да отбележи гол, въпреки че процентите за владеене на топката показваха унищожителните 80%-20% в полза на гостите.

Все пак логиката възтържествува седем минути преди края на първото полувреме. Шнайдерлин се пребори за една топка и с глава я прати в наказателно поле на Шроусбъри, където изненадващо на върха на атаката за Юнайтед се бе озовал Крис Смолинг. Той пое топката и стреля към вратата на домакините, получи се лек рикошет и топката се озова в мрежата.

В продължението на първото полувреме Хуан Мата изпълни чудесен пряк свободен удар и матира вратаря на Шроусбъри. Това бе и последното действие за първите 45 минути и Червените Дяволи заслужено се оттеглиха на почивка с два гола аванс.

Юнайтед започна доста активно и втората част и опита още в началото да отбележи трети гол, но удари на Марсиал и Мата не успяха да застрашат вратаря на домакините.

Десет минути след подновяването на играта гостите изпуснаха две сто-процентови положения за гол. Първо хубав самостоятелен пробив на Депай го остави на стрелкова позиция, но ударът му мина на сантиметри от десния страничен стълб, а в следващата атака Марсиал от близко разстояние отправи лош удар с глава.

Точно час след началото на мача Юнайтед стигна и до трети гол. Андер Ерера намери по великолепен начин Джеси Лингард, който засече топката от въздуха и я мушна във вратата на Шроусбъри, за да направи резултата класически.

В следващите десет минути отборът на Луис ван Гаал предпочиташе да задържа топката, без да поглежда към вратата на Шрю.

Четвърт час преди края на двубоя, появилият се като резервата, Уил Кийн нацели гредата, след хубав удар от около 12 метра. При изстрелът младежа получи разтежение и напусна терена принудително, оставяйки Червените Дяволи с човек по-малко, тъй като ван Гаал вече бе направил и трите си смени.

Домакините можеха да отбележат исторически гол в 84-тата минута, но Манган от състава на Шроусбъри не успя да се разпише, след като беше оставен да стреля от малкото наказателно поле на Юнайтед.

До края Червените Дяволи се задоволиха с това да разиграват в центъра на терена и положения пред двете врати липсваха.

Така Юнайтед си осигури място на четвъртфиналите, където ще посрещне Уест Хам.

Шроусбъри: Лютвилер, Уитбред, Грандисън, Блек, Уоли, Гримър, Огого, Манган, Найт-Пърсивал, Акпро (Кларк 81′)

Манчестър Юнайтед: Ромеро; Варела, Смолинг, Блинд, Бортуик-Джаксън (Райли 57); Шнайдерлин, Ерера, Депай, Мата (Перейра 62′), Лингард, Марсиал (Кийн 70)

Шроусбъри 0-3 Манчестър Юнайтед
0-1 Смолинг 37