Челси 1 Юнайтед 0

matavschelsМанчестър Юнайтед загуби с 1-0 гостуването си на Челси, въпреки огромната си доминация на Стамфорд Бридж.

Еден Азар се разписа за Сините в 38-та минута.

Воденият от Жозе Моуриньо отбор очаквано започна тактически мача с внимателна игра. В третата минута Люк Шоу проби по лявото крило и пусна към Уейн Рууни, който стреля, но топката мина покрай гредата.

В следващите минути гостите имаха превес. В 20-ата статистиката сочеше, че Манчестър Юнайтед е владял топката в 70% от времето. Това обаче по никакъв начин не помогна на отбора да поведе.

Постепенно Челси започна да поглежда напред. В 38-ата минута Франсеск Фабрегас се пребори за топката в центъра и пусна към Оскар. Той видя включващия се на скорост Азар и го изведе в добра позиция вляво в наказателното поле. Белгийският полузащитник пое и пусна топката през краката на Давид де Хеа.

Челси имаше възможност да удвои преднината си в 56-ата минута, когато Дидие Дрогба опита неуспешно да вкара, а след това Азар стреля в гредата.

Манчестър Юнайтед отговори с атака, при която в 77-ата минута Радамел Фалкао получи в наказателното поле и отправи удар, но топката срещна гредата.

В добавеното време Андер Ерера се постара да изкара дузпа за отбора си, но съдията Майк Дийн не се подведе.