ЦСКА Москва 1 Юнайтед 1

mufcwincskamosow

Манчестър Юнайтед спечели точка при гостуването си на ЦСКА Москва в Шампионската Лига.

Домакините поведоха в резултат благодарение на Сейду Думбия, но Антони Марсиал изравни през втората част.

На Арена Химки в руската столица ЦСКА влезе с по-ясно съзнание какво иска от мача. В 12-ата минута Тошич отмъкна топката в близост до наказателното поле и тръгна от десния фланг към вратата. Вместо да потърси пас, сърбинът реши да играе индивидуално и прати топката в аут покрай далечната греда, където непокрит беше Георги Сченников.

Напористата игра на домакините бе възнаградена три минути по-късно. Сченников се опита да преодолее върналия се в отбрана Антони Марсиал, който игра с ръка в наказателното си поле. Логично съдията посочи бялата точка, а Роман Ерьоменко шутира към долния десен ъгъл. Давид де Хеа хвана посоката и спаси удара, но нямаше как да реагира при добавката на Сейду Думбия.

Юнайтед опита да упражни нещо като натиск в търсене на изравняването, ала действията на англичаните не се отличаваха с особена организация. Те сътвориха няколко нелоши атаки, преди ЦСКА да ги постресне с далечен шут на Ахмед Муса.

В 30-ата минута Муса стреля към горния ляв ъгъл и само намесата на Давид де Хеа предотврати набъбването на резултата.

Червените Дяволи имаха обещаваща възможност за нещо повече в 37-ата минута, когато Антони Марсиал направи хубав рейд и пусна към Андер Ерера отляво. Испанецът центрира ниско, а точно пред погледа на Уейн Рууни защитник на руснаците подложи крак, за да изчисти.

В края на полувремето домакините трябваше да направят принудителна смяна, след като Василий Березуцки се контузи и не можа да продължи, а в игра влезе брат му Алексей.

След почивката Манчестър Юнайтед определено вдигна оборотите и в рамките на няколко минути постави защитата на московчани под сериозно напрежение.

В 60-та минута Андер Ерера се измъкна отдясно и центрира чудесно за Уейн Рууни, който стреля с глава от около 7-8 метра в ръцете на Акинфеев. Четири минути по-късно отново Ерера бе замесен, като изведе Джеси Лингард в зоната на получаващия медицинска помощ Марио Фернандес. Младокът нахлу по диагонала, но реши да завършва сам и не затрудни особено вратаря с шута си по диагонала.

Секунди по-късно обаче резултатът бе изравнен след отлично включване на Антонио Валенсия отдясно. Еквадорецът центрира чудесно за Марсиал, който бе оставен да стреля с глава покрай няколко защитника, а с помощта на десния стълб топката спря в мрежата.

Учудващо Юнайтед реши да не натиска в търсене на пълния обрат, а и вече поумореният състав на домакините нямаше сили за нещо повече. Така двата тима поделиха точките, което се оказа добре дошло за Волфсбург, които оглавиха Група B.