Хъл Сити 2 Юнайтед 1

Манчестър Юнайтед загуби втория полуфинал в EFL Cup с 2-1 от Хъл Сити на KCOM Стейдиъм, но въпреки това си осигури място на финала на Уембли, след победата с 2-0 в първия двубоя.

На връх 54-ия рожден ден на Жозе Моуриньо, Червените Дяволи потрепериха сериозно, след като се оказаха изоставащи след спорна дузпа, която Том Хъдълстоун реализира в 35-та минута. Пол Погба изравни за Юнайтед, реализирайки важния гол в средата на второто полувреме. Пет минути преди края обаче Тигрите успяха отново да излязат напред в резултата благодарение на Омар Ниасе, но беше твърде късно за нещо повече.

Така Манчестър Юнайтед се класира за финала след победата с 3-2 от двата мача и ще се изправи срещу Саутхамптън на 26 февруари на Уембли.

Домакините очаквано подкрепиха съотборника си Райън Мейсън, който е в болница с фрактура на черепа, като загряваха с тениски с неговия номер.

Жозе Моуриньо пусна доста солиден състав, в който бяха Погба, Ибрахимович и Рашфорд.

В началото нямаше опасни положения. Темпото също бе досат ниско. Хари Магуайър стреля много неточно след корнер. Клъкъс накара Де Хеа да отразява силния му шут от свободен удар и определено домакините започнаха добре.

Червените Дяволи не си давах много зор в нападение, като в 17-ата минута удар на Рохо отдалеч бе отклонен в корнер.

В 25-ата минута феновете аплодираха Мейсън, а малко след това домакините получиха много добър шанс, но първо Доусън не успя да стреля добре, а след това топката стигна до Ниас, който бе разочарован от Де Хеа.

Тигрите продължиха да действат амбицирано и в 35-ата минута получиха дузпа, макар и доста спорна. Рохо подръпна леко Магуайър, който падна в наказателното поле и реферът посочи бялата точка за изненада и на доста от феновете на Хъл. Хъдълстоун изпълни отлично и даде аванс на домакините.

В 38-ата минута Ибрахимович получи шанс и стреля към далечния ъгъл, но вратарят Маршъл направи отлично спасяване с една ръка. Това се оказа и последното опасно положение до почивката.

Веднага след нея Погба падна в наказателното поле, но по-скоро се подхлъзна и съдията замълча. Няколко минути след това Червените Дяволи се ядосоха, когато Хъдълстоун избута Смолинг в пеналта. Положението бе подобно на дузпата за домакините, но арбитърът не отсъди наказателен удар.

Юнайтед заигра по-добре и в 66-ата минута стигна до скъпоценния гол. Рашфорд проби в наказателното поле отляво, Хъдълстоун успя в последния момент да избие топката от краката му, но тя се оказа идеална за Пол Погба, който стреля леко покрай вратаря, за да изравни и на практика да гарантира участието на Юнайтед на финала.

В 73-ата минута Рохо бе близо до втори гол за гостите, но ударът му с глава срещна гредата. Хъл обаче не се отказа и първо Маркович стреля високо, а в 78-ата минута Ниас успя да засече с глава след корнер, но също прати топката в напречната греда.

Още няколко корнера не донесоха успех на домакините, който обаче все пак стигнаха до гол.
В 85-ата минута Маркович подаде отлично към включилия се в наказателното поле Мейлър, който върна от въздуха пред вратата към Ниас, който нямаше как да пропусне и отново изведе Тигрите напред в резултата.

В оставащото време хаотичният натиск на Хъл не им донесе нов гол и така Юнайтед се осигури възможност да вземе трофей в първия сезон на Моуриньо начело на клуба.

Хъл Сити 2–1 Манчестър Юнайтед
1:0 Хъдълстоун 35′ (дузпа)